W Klubie Uczelnianym Lotniczej Akademii Wojskowej odbyła się inauguracja nowego roku szkolnego 2023/2024. Poprzedziła ją msza św. w kościele garnizonowym p.w. Matki Bożej Loretańskiej, sprawowana w intencji pracowników i uczniów OLL, którą odprawił ks. kpt Mariusz Gawłowski.

Uroczystość zaszczycił swoją obecnością Rektor-Komendant LAW gen. bryg. pil. Krzysztof Cur. Pan Generał zapewnił, że Lotnicza Akademia Wojskowa, czeka właśnie na absolwentów Liceum Lotniczego, którzy są zawsze doskonale przygotowani do dalszego kształcenia w kierunku zdobycia zawodu pilota wojskowego.

Dyrektor pan Andrzej Jaworski szczególnie ciepłe słowa powitania skierował w stronę uczniów rozpoczynających naukę w „lotniku”.

Przedstawił także nowych pracowników szkoły, życząc, aby „lotnik” stał się dla nich dobrym wyborem zawodowym, który przyniesie zawodowe sukcesy i satysfakcję.

Na zakończenie w imieniu uczniów głos zabrał przewodniczący samorządu uczniowskiego Mikołaj Kotarski.

„Startujemy!” – tym tradycyjnym hasłem dyrektor szkoły, pan Andrzej Jaworski, oficjalnie zainaugurował nowy rok szkolny w Liceum Lotniczym.