XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

10.10.2021

 1. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach różańcowych każdego dnia o godz. 17:30
 2. W dniu 14.10.2020 obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. Wszystkim nauczycielom, wychowawcom i wykładowcom składamy serdeczne życzenia, wszelkiej pomyślności na niwie pedagogicznej i wychowawczej. Życzenia te składamy pod adresem Rektora – Komendanta Lotniczej Akademii Wojskowej, Dyrektora Lotniczego Liceum Ogólnokształcącego i Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 z osiedla Lotnisko.
 3. W dniu 16.10.2021 swoje święto obchodzi 4 Skrzydło Lotnictwa Szkolnego. Dowódcy i całemu stanowi osobowemu Skrzydła składamy serdeczne życzenia.
 4. W przyszłą niedzielę na Mszę o godz. 12.00 zapraszamy rodziców i dzieci przygotowujące się do I komunii św. a po nabożeństwie na spotkanie
 5. Dzisiaj przed kościołem zbieramy do puszek ofiary na Dzień Papieski – Dzieło Nowego Tysiąclecia.
 6. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych, przygotowując groby naszych bliskich, nie zapominajmy o najważniejszym – o modlitwie. W tym tygodniu zostaną wyłożone kartki na wypominki . Wzorem lat ubiegłych modlić się będziemy przez oktawę na różańcu i za naszych zmarłych będziemy odprawiali Msze Św.
 7. Czcicielom Miłosierdzia Bożego dziękujemy za modlitwę podczas oktawy poprzedzającej rocznicę śmierci siostry Faustyny.

XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA
03.10.2021

 1. W dniu dzisiejszym przeżywamy pierwszą niedzielę miesiąca Adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św. o godzinie 8:00 i 10:00.
 2. We wtorek 05.10.2021 czcicieli Miłosierdzia Bożego zapraszamy na modlitwę przy krzyżu obok „Biedronki” o godz. 22.45.
 3. W następną niedzielę 10 października po każdej Mszy św. zbierane będą do puszek ofiary na Dzieło Nowego Tysiąclecia, któremu patronuje św. Jan Paweł II.
 4. W przyszłą niedzielę na Mszę o godz. 12.00 zapraszamy młodzież przygotowującą się do bierzmowania a po nabożeństwie na spotkanie.
 5. W miesiącu październiku zachęcamy do modlitwy różańcowej. Nabożeństwo różańcowe o godz. 17.30.
 6. W naszej parafii witamy ks. ppor. Łukasza Matuszczaka. Księdzu wikaremu życzymy wielu łask Bożych i ludzkiej życzliwości.
 7. Zapowiedzi:
  Patryk Kamola – Dęblin
  Weronika Szlendak – Dęblin
 8. Wszystkim parafianom, , sympatykom życzymy spokojnego i radosnego tygodnia. Solenizantom i Jubilatom składamy serdeczne życzenia.

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA
26.09.2021

 1. Dobiega końca miesiąc wrzesień, przed nami październik – miesiąc poświęcony modlitwom różańcowym. Nabożeństwa różańcowe odprawiane będą przed mszą św. wieczorną o godz. 17:30 wraz z wystawieniem Najświętszego Sakramentu . W sposób szczególny zapraszamy dzieci pierwszokomunijne i młodzież, która przygotowuje się do sakramentu bierzmowania. Przez cały październik nie będzie w środy po mszach Nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W pierwszy czwartek odmówimy modlitwę o powołania kapłańskie, zaś w pierwszy piątek odmówiona będzie litania do Najświętszego Serca P. Jezusa. W sobotę litania do Matki Bożej.
 2. Przyszła niedziela – 1 niedziela miesiąca Adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św. o godzinie 8:00 i 10:00.
 3. 3 października zainaugurujemy Nowy Rok Akademicki Lotniczej Akademii Wojskowej. Msza św. w intencji Akademii, Rektoratu, wykładowców i słuchaczy odprawiona będzie o godz. 18:00. Serdecznie zapraszamy całą społeczność Lotniczej Akademii Wojskowej.
 4. W tym tygodniu obchodzimy następujące wspomnienia:
  Poniedziałek –św. Wincentego a Paulo
  Środa – święto św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała
  Czwartek – św. Hieronima, prezbitera”
  Piątek – św. Teresy od Dzieciątka Jezus
  Sobota – Aniołów Stróżów
  Nowenna do św. Faustyny odbywać się będzie we wrześniu o 17.30 w przyszłą niedzielę po mszy o godz. 10.00 a w październiku o godz. 17.00 , aż do 5 października, kiedy o godz.22:45 pod krzyżem przy Biedronce nastąpi modlitwa kończąca nowennę.
 1. Księdzu Markowi Pruszkowskiemu dziękujemy za lata pracy w naszej wspólnocie i życzymy wiele łask Bożych i ludzkiej życzliwości.
 2. Zapowiedzi:
  Patryk Kamola – Dęblin
  Weronika Szlendak – Dęblin
 1. Dzisiaj w całym kościele przeprowadzane jest liczenie wiernych.
 2. Wszystkim parafianom, gościom, sympatykom życzymy spokojnego i radosnego tygodnia. Solenizantom i Jubilatom składamy serdeczne życzenia.  

XXV NIEDZILA ZWYKŁA

19.09.2021

 1. Msza w rocznicę I komunii św.  odbędzie się 26.09 o godz. 12.00, okazja do spowiedzi w piątek 24.09 o godz. 17.30, a na mszy o godz. 10.00 podziękujemy  Markowi za posługę w naszej wspólnocie.
 2. Pierwsze spotkanie dla młodzieży 8 klas przygotowującej się do sakramentu bierzmowania odbędzie się w niedzielę 26.09 po mszy o godz. 10.00 , również w tym dniu po mszy o godz. 12.00 zapraszamy rodziców i dzieci przygotowujące się do I komunii św.
 3. Wspólnota Czcicieli Miłosierdzia Bożego zaprasza od najbliższej niedzieli 26 września  o 17:30 na nowennę do św. Faustyny przed dniem jej liturgicznego wspomnienia. Jednocześnie już dzisiaj zapraszamy na spotkanie modlitewne 5 października o 22:45 pod krzyżem ( przy Biedronce).
 4. Od poniedziałku 20.09 do czwartku 23.09 księża kapelani przebywać będą na rekolekcjach O.P. w tym czasie kancelaria parafialna będzie nieczynna, w sprawie sytuacji pilnych prosimy o kontakt telefoniczny, w wolnym czasie oddzwonimy, nr. 573 958 850
 5. Zapowiedzi:
  Patryk Kamola – Dęblin
  Weronika Szlendak – Dęblin
 6. Zgodnie z zaleceniami inspekcji sanitarnej jak i prośbą ks. biskupa polowego zachęcam do używania masek zasłaniających usta i nos podczas nabożeństw i przebywania w kancelarii parafialnej.
 7. Wszystkim parafianom, sympatykom i gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia, zaś jubilatom i solenizantom życzymy wielu łask bożych.

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA
12.09.2021 r.

 1. W tym tygodniu obchodzimy następujące wspomnienia:
  Poniedziałek – św. Jana Chryzostoma
  Wtorek  – św. Podwyższenia Krzyża Świętego
  Środa – wspomnienie NMP Bolesnej
  Czwartek – wspomnienie św. Korneliusza i Cypriana
  Sobota – święto św. Stanisława Kostki, patrona Polski
 2. W zeszłą niedzielę zebraliśmy 950 zł na pomoc Afgańczykom. Bóg zapłać.
 3. Msza w rocznicę I komunii św. odbędzie się 26.09 o godz. 12.00, okazja do spowiedzi w piątek 24.09 o godz. 17.30, a na mszy o godz. 10.00 podziękujemy ks. Markowi za posługę w naszej wspólnocie.
 4. Pierwsze spotkanie dla młodzieży 8 klas przygotowującej się do sakramentu bierzmowania odbędzie się w niedzielę 26.09 po mszy o godz. 10.00 , również w tym dniu po mszy o godz. 12.00 zapraszamy rodziców i dzieci przygotowujące się do I komunii św.

XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA
05.09.2021 r.

 1. W dzisiejszą niedzielę po mszach zbiórka pieniężna na pomoc dla Afgańczyków. Bóg zapłać
 2. W tym tygodniu wspominamy:
  Środa – święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny
 1. Pierwsze spotkanie dla młodzieży 8 klas przygotowującej się do sakramentu bierzmowania odbędzie się w niedzielę 26.09 po mszy o godz. 10.00 , również w tym dniu po mszy o godz. 12.00 zapraszamy rodziców i dzieci przygotowujące się do I komunii św.
 2. Dziękujemy decydentom w naszym garnizonie dowódcom 4 Skrzydła i 41 Bazy  za umożliwienie otwarcia bramy od osiedla w niedzielę, dzięki temu nie trzeba jechać do naszego kościoła przez miasto. Przypominamy , że przejazd przez to przejście możliwy jest dla posiadaczy przepustek stałych.
 3. Pan organista zaprasza na próbę chóru chętne osoby w czwartek po wieczornej mszy.
 4. Życzymy Wam drodzy parafianie dobrego tygodnia.

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA
29.08.2021 r.

 1. W środę 1 września przypada kolejna rocznica wybuchu II Wojny Światowej, pamiętajmy w tym dniu o ofiarach tego konfliktu. W tym dniu rozpoczyna się nowy rok szkolny. Na mszy o godz. 9.00 będziemy się modlić o Boże błogosławieństwo dla na nauczycieli i uczniów SP nr 4, a o godz.10.00 za OLL w Dęblinie.
 2. W pierwszy czwartek miesiąca będziemy modlić się o nowe powołania kapłańskie, w pierwszy piątek miesiąca okazja do spowiedzi od godz. 17.30 a w pierwszą sobotę różaniec o godz. 17.30. Zapraszamy do uczestnictwa.
 3. W przyszłą niedzielę 05.09.2021 mszą św. polową o godz. 10.00 przy Bramie Lubelskiej Twierdzy Dęblin rozpoczniemy uroczystość setną rocznicę przybycia do Dęblina 15. Pułku Piechoty „Wilków”. Więcej informacji na ten temat na plakacie.
 4. W tym tygodniu wspominamy:
  Piątek – św. Grzegorza Wielkiego
 5. Ksiądz Marek od tej niedzieli rozpoczyna bezpośrednie przygotowanie do misji. W związku z tym prosimy sprawy bieżące kierować do ks. proboszcza.
 6. Od przyszłej niedzieli przywracamy mszę o godz. 18.00.
 7. Życzymy Wam drodzy parafianie dobrego tygodnia.

 

XXI NIEDZIELA ZWYKŁA

22.08.2021 r.

 

1. W tym tygodniu wspominamy:

Wtorek – święto św. Bartłomieja, apostoła

Czwartek – uroczystość  N.M.P Częstochowskiej. Maryja, Matka z Kany Galilejskiej i z „Polskiej” na Jasnej Górze potrafi zauważyć każdy nas brak, który oddala nas od radości życia, od pełni życia, od bliskości z Jezusem. Ona jako pierwsza zauważa nasze bolączki i przedstawia je Swojemu Synowi. Zapraszamy w tym dniu do wspólnej modlitwy na Mszy o godz. 18:00, aby zawierzyć Jej nasze życie.

Piątek – wsp. św. Moniki

Sobota – wsp. św. Augustyna, biskupa

 

2. W sobotę 28.08.2021 przypada Święto Lotnictwa, centralne obchody tej uroczystości odbędą się 27.08.2021 w Warszawie i rozpoczną się Mszą św. o godz. 10.00 w Katedrze Polowej W.P.

 

3. Życzymy Wam drodzy parafianie dobrego tygodnia, dzieciom i młodzieży udanych wakacji, a dla przebywających na urlopach dobrej pogody. Żołnierzom w stalowych mundurach niech towarzyszy  Boże błogosławieństwo i ludzka życzliwość.

 

Uroczystość Wniebowzięcia NMP
15.08.2021 r.

 1. W dzisiejszą uroczystość podczas każdej Mszy poświęcimy zioła, a na Mszy o godz. 12.00 będziemy modlili się o Boże błogosławieństwo dla żołnierzy i pracowników Wojska Polskiego.
 2. W tym tygodniu wspominamy:
  Wtorek  – św. Jacka
  Piątek – św. Bernarda, opata
  Sobota – św. Piusa X, papieża
 3. Kancelaria parafialna jest czynna od poniedziałku do piątku o godz. 18.30
  Formalności pogrzebowe można załatwiać w innych godzinach,  po telefonicznym uzgodnieniu z księdzem dyżurnym. Numer telefonu dyżurnego to 573 958 850.
 4. Życzymy Wam drodzy parafianie dobrego tygodnia, dzieciom i młodzieży udanych wakacji, a dla przebywających na urlopach dobrej pogody.

XIX NIEDZIELA ZWYKŁA
08.08.2021 r.

 1. W tym tygodniu wspominamy:

Poniedziałek – św. Teresę Benedyktę

Wtorek -święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika

Środa –  św. Klarę

Sobota – św. Maksymiliana Marii Kolbego

Niedziela 15 sierpnia – ur. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze Święte w tym dniu odprawiane będą o godz. 8:00, 10:00 i 12:00. W tym dniu na wszystkich Mszach Świętych dokonamy poświęcenia ziół. Pamiętajmy również, że jest to święto Wojska Polskiego i rocznica Cudu nad Wisłą. Niech Maryja ma nas wszystkich w swojej przemożnej opiece, a jako hetmanka żołnierza, niech otacza opieką Wojsko Polskie i nasz Dębliński Garnizon.

 1. Na pomoc misjonarzom ofiarowaliście 840 zł a dla powodzian 800 zł. Bóg zapłać
 2. Życzymy Wam drodzy parafianie dobrego tygodnia, dzieciom i młodzieży udanych wakacji, a dla przebywających na urlopach dobrej pogody

XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA
01.08.2021 r.

 1. W dzisiejszą niedzielę, w kolejną rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego módlmy się za wszystkie ofiary tego niepodległościowego zrywu.
 2. W tym tygodniu obchodzi Pierwszy Czwartek Miesiąca. Zapraszamy o nowe i święte powołania kapłańskie i Pierwszy Piątek miesiąca. Spowiedź pół godziny przed Mszą Świętą.
 3. W tym tygodniu wspominamy:
  Środa – św. Marii Jana Vianeya, patrona proboszczów
  Piątek – święto Przemienienia Pańskiego
 4. Zapowiedzi:
  Damian Paweł Kasprzak – par. tutejsza
  Edyta Witczak – par. św. Trójcy w Chotczy

  Rafał Końka – par. tutejsza
  Magdalena Kwiatkowska – par. św. Bpa Marcina męczennika w Stężycy

 5. Dzisiaj po Mszach zbiórka do puszek na pomoc dla poszkodowanych przez powodzie. Bóg zapłać.
 6. Przypominamy, że nadal obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa maseczką w kościele. Dziękujemy za zrozumienie.
 7. Życzymy Wam drodzy parafianie dobrego tygodnia, dzieciom i młodzieży udanych wakacji, a dla przebywających na urlopach dobrej pogody

XVII NIEDZIELA ZWYKŁA
25.07.2021 r.

 1. W tym tygodniu wspominamy:
  Poniedziałek – Joachima i Annę,
  Czwartek – wspomnienie św. Marty
  Sobota – wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, prezbitera

  W przyszłą sobotę tj. 1 sierpnia obchodzić będziemy 77 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego, największej akcji zbrojnej podziemia w okupowanej przez Niemców Europie. W tym dniu pamiętajmy w naszych modlitwach o żołnierzach Armii Krajowej, którzy przez 63 dni ( do 2 października 1944 r.)  prowadzili heroiczną i osamotnioną walkę, której celem była niepodległa Polska, wolna od niemieckiego okupanta i dominacji sowieckiej.

 2. W dniu dzisiejszym, bezpośrednio po każdej Mszy Świętej z okazji wspomnienia św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących, nastąpi błogosławieństwo kierowców, poświęcenie pojazdów i wszelkich środków komunikacji. Tradycyjnie ofiary złożone podczas poświęcenia pojazdów są przeznaczone na środki transportu dla polskich misjonarzy

 3. Zapowiedzi:
  Damian Paweł Kasprzak – par. tutejsza
  Edyta Witczak – par. św. Trójcy w Chotczy

  Rafał Końka – par. tutejsza
  Magdalena Kwiatkowska – par. św. Bpa Marcina męczennika w Stężycy

 4. Życzymy Wam drodzy parafianie dobrego tygodnia, dzieciom i młodzieży udanych wakacji, a dla przebywających na urlopach dobrej pogody

XV NIEDZIELA ZWYKŁA

11.07.2021 r.

 1. W tym tygodniu wspominamy:
  Wtorek – wspomnienie świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta
  Czwartek – wspomnienie św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła
  Piątek – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel
 1. Zapowiedzi:
  Miron Rafael Otremba, parafia tutejsza
  Anna Dzięcioł, parafia św. Józefa w Świdniku

  Michał Witek, parafia Bobrowniki
  Judyta Bernat, parafia tutejsza

  Mateusz Roman Kałużny, parafia tutejsza
  Katarzyna Anna Piekarska, parafia tutejsza

  Karol Puchała, parafia tutejsza
  Katarzyna Nikola Kolanowska, parafia tutejsza

  Wojciech Bartosz Kwas, parafia w Rykach
  Monika Weronika Cuch, parafia w Bazanowie Starym

 1. Życzymy Wam drodzy parafianie dobrego tygodnia, dzieciom i młodzieży udanych wakacji, a dla przebywających na urlopach dobrej pogody.

XIV NIEDZIELA ZWYKŁA
04.07.2021 r.

 1. W tym tygodniu wspominamy:
  Wtorek – wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy
  Czwartek – wspomnienie św. Jana z Dukli, prezbitera
 2. Zapowiedzi:
  Miron Rafael Otremba, parafia tutejsza
  Anna Dzięcioł, parafia św. Józefa w Świdniku

  Michał Witek, parafia Bobrowniki
  Judyta Bernat, parafia tutejsza

  Mateusz Roman Kałużny, parafia tutejsza
  Katarzyna Anna Piekarska, parafia tutejsza

 3. Życzymy Wam drodzy parafianie dobrego tygodnia, dzieciom i młodzieży udanych wakacji, a dla przebywających na urlopach dobrej pogody

XIII NIEDZIELA ZWYKŁA
27.06.2021 r.

 1. We wtorek 29 czerwca obchodzimy Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Uroczysta Msza Święta z kazaniem o godz. 18:00. Taca zbierana w tym dniu przeznaczona jest jako Świętopietrze na Stolicę Apostolską.
 2. W tym tygodniu wspominamy:
  Poniedziałek  – św. Ireneusza
  Środa – wspomnienie  Świętych Pierwszych Męczenników
  Sobota – święto św. Tomasza Apostoła
 1. W tym tygodniu przypada Pierwszy Czwartek, Piątek i Sobota Miesiąca. Spowiedź na pół godziny przed Mszą Świętą.
 2. Z racji wakacji Msze Święte niedzielne odprawiane będą o godz. 8:00, 10:00 i 12:00. W tygodniu Msze Święte pojedyncze z racji urlopów księży kapelanów.
 3. Życzymy Wam, Drodzy Parafianie dobrego tygodnia, dzieciom i młodzieży udanych wakacji, a dla przebywających na urlopach dobrej pogody.

XII NIEDZIELA ZWYKŁA
20.06.2021 r.

 1. We wtorek 23 czerwca obchodzimy Dzień Ojca, nie zapomnijmy w modlitwach o naszych Ojcach dziękując im za ojcowską miłość i wychowanie, a dla zmarłych prośmy Boga Ojca o życie wiekuiste dla nich.
 2. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe po Mszach o 18.30
 3. W tym tygodniu w poniedziałek 21 czerwca wspominamy św. Alojzego Gonzagi, 24 czerwca obchodzimy uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Sam Chrystus dał o nim świadectwo, że nie ma większego człowieka od Jana. 26 czerwca wspomnienie św. Zygmunta kapłana.
 4. Informujemy, że w miesiącach lipcu i sierpniu w niedzielę nie będzie Mszy o godz. 18.00
 5. Przypominany, że od dzisiejszej niedzieli zostaje odwołana dyspensa od uczestnictwa w Mszy św. w kościele.
 6. Wszystkim solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia wraz z modlitwą, w szczególności pracownikom naszej wojskowej parafii panu Janowi – kościelnemu i panu Janowi – organiście, dziękując im za pracę w parafii.
 7. W czwartek o godz. 9.00 Msza na zakończenie roku szkolnego OLL w Dęblinie, a w piątek Msza o godz. 9.00 na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego w intencji nauczycieli, pracowników i uczniów SP 4. Zapraszamy.
 8. Życzymy wszystkim wiernym, gościom, sympatykom spokojnego, dobrego tygodnia, dzieciom i młodzieży udanych wakacji, a dla rozpoczynających urlopy mile spędzonego czasu.

XI NIEDZIELA ZWYKŁA
13.06.2021 r.

 1. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach czerwcowych o godz. 18:30
 2. We wtorek 15.06.2021 społeczność Lotniczej Akademii Wojskowej przeżywać będzie swoje święto , z tej okazji we wtorek o godz. 9.00 zostanie odprawiona Msza św.
 3. W środę kapelani będą uczestniczyć w corocznej odprawie z Biskupem Polowym w Warszawie, z tego powodu kancelaria parafialna w tym dniu będzie nieczynna.
 4. Nowy limit mogących uczestniczyć we Mszy w świątyni to – 50 % miejsc w kościele plus osoby zaszczepione. Ponieważ większość z nas jest zaszczepiona, nie będziemy już wystawiać ławek na zewnątrz. Od 20.06.2021 decyzją Episkopatu zostaje zniesiona dyspensa od uczestnictwa w Mszach św. w kościele.
 5. W czwartek przypada wspomnienie św. Brata Alberta Chmielowskiego
 6. Życzymy wszystkim wiernym, gościom, sympatykom spokojnego, dobrego tygodnia przy rodzinnych spotkaniach.

  X NIEDZIELA ZWYKŁA
06.06.2021 r.

 1. Pragniemy podziękować wszystkim parafianom starszym i młodszym za zaangażowanie w przygotowanie i przeprowadzenie Uroczystości „Bożego Ciała”. Bóg zapłać. Jednocześnie mamy nadzieję, że w przyszłym roku procesja odbędzie się już normalnie.
 2. Nabożeństwa do Serca Pana Jezusa w miesiącu czerwcu odprawiane są po Mszy Świętej o godzinie 18.30.
 3. Decyzją Kurii Polowej W.P. została odwołana tegoroczna – Piesza Wojskowa Pielgrzymka na Jasną Górę .
 4. W piątek w Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa odnowimy Akt Poświęcenia Narodu Polskiego NSPJ.
 5. W tym tygodniu obchodzimy następujące wspomnienia:
  Wtorek – Św. Jadwigi Królowej
  Piątek – Uroczystość NSPJ.
  Sobota – Niepokalanego Serca NMP.
 1. W sobotę na zbiórkę o godz. 11.00 zapraszamy ministrantów i kandydatów to służby liturgicznej.
 2. Życzymy wszystkim wiernym dobrego tygodnia.

NIEDZIELA TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ
30.05.2021 r.

 1. Dzisiaj świętujemy największą tajemnicę naszej wiary. Jeden Bóg w Trzech Osobach. Niech Trójca Przenajświętsza towarzyszy nam w umacnianiu wiary, abyśmy ją przyjęli całym sercem i uznali jedność natury Trójcy Świętej, o czym mówiła dzisiejsza prefacja.
 2. Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała ( 03.06.2021 ) w związku z dalej obowiązującymi ograniczeniami nie będzie jeszcze tradycyjnej procesji ulicami osiedla. Msze św. w tym dniu będą odprawione o godz. 8.00, 10.00 i 12.00 nie będzie  Mszy o godz. 18.00. Po Mszy o godz. 10.00 przejdziemy procesją do czterech ołtarzy wokół kościoła. Osoby chętne do pomocy w przygotowaniu ołtarzy proszone są o zgłaszanie się do Pana Kościelnego.
 3. Nabożeństwa do Serca Pana Jezusa w miesiącu czerwcu odprawiane będą po Mszy Świętej o godzinie 18.30.
 4. Decyzją Kurii Polowej W.P. została odwołana tegoroczna – Piesza Wojskowa Pielgrzymka na Jasną Górę .
 5. W tym tygodniu obchodzimy następujące wspomnienia:
  Poniedziałek – Święto Nawiedzenia NMP.

  Czwartek – Uroczystość Bożego Ciała i Krwi Chrystusa
  Sobota – św. Bonifacego, biskupa i męczennika
 1. Życzymy wszystkim wiernym dobrego tygodnia, ciepłego i pogodnego weekendu po Bożym Ciele i miłych spotkań na rodzinnych grillach.

NIEDZIELA  ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

23.05.2021 r.

 1. W dzisiejszą niedzielę, jako ludzie wierzący otrzymujemy od Zmartwychwstałego Pana największy dar, którym jest Paraklet – Duch Święty. On czyni nas uczestnikami głoszenia Ewangelii i jest źródłem miłości w naszych sercach. Wyjdź więc z naszego życiowego wieczernika i idźmy w szarość życia, by świadczyć o miłości, którą otrzymaliśmy od Trójcy Świętej.
 2. Jutro drugi dzień Zielonych Świąt poświęcony Maryi – Matce Kościoła.
 3. Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach majowych po Mszy wieczornej
 4. W środę 26.05.2021 w sposób szczególny pomódlmy się i pomyślmy o naszych matkach.
 5. Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała ( 03.06.2021 ) w związku z dalej obowiązującymi ograniczeniami nie będzie jeszcze tradycyjnej procesji ulicami osiedla. Msze św. w tym dniu będą odprawione o godz. 8.00, 10.00 i 12.00 nie będzie już Mszy o godz. 18.00. Po Mszy o godz. 10.00 przejdziemy procesją do czterech ołtarzy wokół kościoła. Osoby chętne do pomocy w przygotowaniu ołtarzy proszone są o zgłaszanie się do Pana Kościelnego.
 6. W tym tygodniu wspominamy:
  Poniedziałek – Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła
  Środa – św. Filipa Neri
  Czwartek  – święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana
  Sobota – św. Urszulę Ledóchowską
 7. Zapowiedzi:
  – Michał Kądziela i Eliza Kopeć
  – Damian Pieklik i Monika Gąszczyk
 8. W sobotę 29.05.2021 na godz. 11.00 zapraszamy na spotkanie do kościoła lektorów, ministrantów i kandydatów do służby liturgicznej.
 9. Przypominamy, że w niedzielę przed Mszą o godz. 8.00 śpiewane są „Godzinki” zapraszamy do udziału

NIEDZIELA WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO
16.05.2021 r.

 1. Pan Jezus zapewnia nas, że zawsze będzie obecny pośród nas, choć nie w sposób namacalny. Czasami zupełnie znika nam z oczu. Niełatwo nam wówczas odczuć Jego obecność, a jeszcze trudniej uwierzyć w Jego panowanie nad światem. Potrzebujemy owych „światłych oczu serca”, byśmy nie ustępowali wobec przeciwności oraz byśmy odkrywając ponad pozorami zła Boże panowanie, stawali się świadkami stałej obecności Zmartwychwstałego pośród nas. Wniebowstąpienie jest dla nas wezwaniem do modlitwy o Ducha Świętego: tylko On może przezwyciężyć nasze poczucie osamotnienia i smutku.
 2. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Tego dnia kończy się w liturgii Kościoła Okres Wielkanocny, a rozpoczyna się zwykły. W ramach przygotowania do tego dnia, codziennie po Mszach wieczornych odmawiana jest Nowenna przed Zesłaniem Ducha Świętego.
 3. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych po Mszach wieczornych o godz. 18:00
 4. Zapowiedzi:
  – Michał Kądziela i Eliza Kopeć
  – Damian Pieklik i Monika Gąszczyk
 5. W dniu dzisiejszym Święty Jan Paweł II zostanie ogłoszony patronem Dęblina, początek uroczystości o godz. 16.00 przy kościele Piusa V. Z tej okazji po mszach można nabyć pamiątkowy modlitewnik.
 6. Intencje Mszalne.
 7. Życzymy wszystkim wiernym dobrego tygodnia. Niech Maryja ma nas w swojej opiece.

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA
09.05.2021 r.

 1. Od dzisiejszej niedzieli aż do środy przypadają – Dni modlitw o urodzaje.
 2. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych po Mszach wieczornych o godz. 18:00. Od piątku Nowenna do Ducha Świętego.
 3. W środę 12.05.2021 o godz. 16.30 i 18.00 z rąk bp. Józefa Guzdka nasza młodzież przyjmie sakrament bierzmowania. W związku z pandemią w kościele przebywać będzie tylko młodzież a na zewnątrz świadkowie i rodziny . W tym dniu nabożeństwo majowe odprawimy indywidualnie.
 4. W przyszłą niedzielę Miasto Dęblin przyjmie patronat Jana Pawła II.
 5. Na nabożeństwach w kościele mogą przebywać 43 osoby.
 6. W piątek przypada święto św. Macieja Apostoła
 7. W miesiącu maju pamiętajmy w swoich modlitwach o kapłanach obchodzących kolejne rocznice swoich święceń. Bóg zapłać.
 8. Życzymy wszystkim wiernym dobrego tygodnia. Niech Maryja ma nas w swojej opiece.

V NIEDZIELA WIELKANOCNA
02.05.2021 r.

 1. W dzisiejszą Piątą Niedzielę Wielkanocną przypada Święto Flagi Państwowej
 2. Jutro przypada Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, w Ordynariacie Polowym Hetmanki Żołnierza Polskiego i Święto Narodowe 230 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Pragniemy zawierzyć naszej Matce Kościoła i Królowej Polski nasz dom rodzinny, którym jest nasza ziemska ojczyzna, aby zawsze panowała w niej praworządność, silna wiara i dobro wspólne wszystkich obywateli w oparciu o Prawo Boże. Centralne obchody w Dęblinie rozpoczną się Mszą o godz. 10.00 w parafii Piusa V, w naszej parafii porządek Mszy niedzielny.
 3. Zapraszamy i zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych, które odprawiane są w tygodniu po Mszy Świętej wieczornej.
 4. W czwartek obchodzimy pierwszy czwartek miesiąca. W tym dniu modlimy się o nowe, liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne oraz za powołanych do kapłaństwa. W pierwszy piątek okazja do spowiedzi od godz. 17.00.
 5. W tym tygodniu wspominamy:
  Wtorek – świętego Floriana męczennika, patrona strażaków i hutników. W tym miejscu składamy serdeczne życzenia wszystkim strażakom Wojskowej Straży Pożarnej. Niech święty patron oręduje za Wami wszystkimi i uprasza potrzebne łaski.
  Czwartek – święto św. Apostołów Filipa i Jakuba.
  Sobota – Uroczystość św. Stanisława biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.
 6. Rodzicom, Pani Katechetce, ks. Markowi i Panom Organiście i Kościelnemu dziękujemy za pomoc przygotowaniu dzieci do sakramentu I Komunii Św. Dziękujemy za dar ołtarza w postaci mikrofonu bezprzewodowego
 7. Życzymy wszystkim dobrego tygodnia i dużo cierpliwości związanych z dyscypliną przestrzegania zasad obowiązujących podczas kwarantanny. Niech Matka Boża, Królowa Polski ma nas w swojej przemożnej opiece i wstawia się za nami.

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA
25.04.2021 r. 

1. Dzisiejsza Czwarta Niedziela Wielkanocna zwana jest Niedzielą Dobrego Pasterza.

2. W sobotę rozpoczyna się miesiąc maj, zapraszamy i zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych, które odprawiane są w tygodniu po Mszy Świętej wieczornej. Przypominamy o przestrzeganiu ilości wiernych obecnych podczas nabożeństw (40 osób).

3. W poniedziałek 26.04 po Mszy wieczornej zapraszamy na spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św.

4. W ubiegły piątek zakończyliśmy akcję, w którą Państwo bardzo żywo się włączyliście, a która miała na celu wsparcie Hospicjum Małego Księcia w Lublinie poprzez zakup specjalistycznego sprzętu o nazwie Asystor Kaszlu. Więcej na ten temat można znaleźć na naszej stronie internetowej. Jeszcze raz bardzo dziękujemy za okazane serce.

5. W tym tygodniu wspominamy:
Czwartek – św. Katarzynę Sieneńską, patronkę Europy, święto

6. Życzymy wszystkim dobrego tygodnia.

III NIEDZIELA WIELKANOCNA
18.04.2021 r.

 1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy tydzień biblijny
 2. Dziękujemy czcicielom Miłosierdzia Bożego za prowadzenie modlitw w trakcie nowenny do Bożego Serca. Bóg zapłać.
 3. W najbliższą środę ( 21 kwietnia ) na godzinę 18:30 zapraszamy na spotkanie młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania.
 4. W piątek przypada uroczystość św. Wojciecha, bp i męczennika, głównego Patrona Polski.
 5. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:

  Andrzej Rafał Czajkowski – kawaler z par. tut.
  Magdalena Weronika Krzeszewska – panna z par. Chrystusa Miłosiernego

  Piotr Ziemski – kawaler z par. tut.
  Andżelika Elżbieta Boczoń – panna z par. Chrystusa Miłosiernego

 6. Intencje Mszalne.
 7. Na ten nowy tydzień, niech nas umocni Boże Błogosławieństwa, byśmy mogli stawiać czoła ziemskim doświadczeniom, a Maryi – wspomożycielce strapionych – oddajmy się w matczyną opiekę.

II NIEDZIELA WIELKANOCNA
NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO
11.04.2021

 1. Stosując się do zaleceń Ministra Zdrowia w niedzielnej Eucharystii może uczestniczyć większa liczba wiernych ( 1 osoba. na 20 m2), co przekładając na rozmiary naszej świątyni, we Mszy Świętej wewnątrz kościoła może uczestniczyć 34 osób, nie więcej. Prosimy o rygorystyczne przestrzeganie tych zaleceń. W pierwszej kolejności we Mszach Świętych uczestniczą Ci, którzy zamówili intencje, tak w niedzielę, jak i w tygodniu. Obowiązek uczestniczenia we Mszy Świętej w maseczkach.
 2. Dzisiaj z racji Niedzieli Miłosierdzia zapraszamy chętnych do kościoła na „Godzinę Miłosierdzia”  o godz. 15.00.
 3. Życzymy Wam kochani wytrwałości, cierpliwości i mocy ducha, które spływają na nas od Zmartwychwstałego Chrystusa, abyśmy ten trudny czas kwarantanny przeżyli umacniając się w wierze, nadziei i wzajemnej miłości. Niech w tę Niedzielę Miłosierdzia Bożego spłynie na nas Miłosierdzie Boże, abyśmy jak najszybciej doczekali się normalności życia.

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO
04.04.2021 r.

 1. Kochani moi spójrzcie na grób w naszym kościele – grób pusty. Spowija go głęboka cisza poranka wielkanocnego. A jednak wokół nas jest tyle ruchu, krzątaniny, ratowania życia ludzi dotkniętych pandemią Koronawirusa. Chrystus Zmartwychwstał i mówi do nas: Ja jestem Zmartwychwstanie i Życie, choćby ktoś umarł, żyć będzie, tym samym wlewa w nasze serca ufną wiarę i nadzieję. Życzymy wszystkim dużo zdrowia, cierpliwości i nadziei. Niech zatriumfuje dar nowego życia płynący z dzisiejszego Poranka Zmartwychwstania Chrystusa, który jeszcze bardziej zjednoczy nas przebywających w kwarantannach, odosobnieniu w umocnieniu naszej wiary.
 2. Z tego miejsca chcemy podziękować wszystkim tym, którzy umożliwili nam przeżywanie Wielkiego Tygodnia we wspólnocie z Wami. Panu Janowi Chudek – naszemu kościelnemu – za posługę w czasie tych dni przy ołtarzu. Panu Janowi Karpińskiemu – naszemu organiście – za wirtuozję i śpiewy podczas Triduum Wielkiego Tygodnia , scholii i całe służbie liturgicznej. Chcemy też bardzo podziękować naszym parafianom ze wspólnot modlitewnych i wszystkim parafianom za łączność modlitewną. Księdzu Markowi i Paniom za wystrój kościoła. Bóg zapłać również za 450 zł. ofiarowane na kwiaty do Bożego Grobu.
 3. Dzisiaj jeszcze odprawiane będą Msze o godz. 10.00 i 12.00 nie ma Mszy o godz. 18.00. Jutro drugi dzień świąt porządek niedzielny, taca na KUL. Dzisiaj i jutro nowenna do Miłosierdzia Bożego po Mszy o godz. 10.00 a od wtorku o 17.40.
 4. W najbliższy piątek z racji Oktawy Wielkanocnej nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 5. W sobotę przypada 11 rocznica katastrofy smoleńskiej , polecajmy w tym dniu wszystkich poległych.
 6. W przyszłą niedzielę obchodzimy Niedzielę Miłosierdzia Bożego.
 7. Życzymy Wam kochani, w tej Oktawie Wielkanocnej wytrwałości, cierpliwości i determinacji do znoszeniu trudów w oczekiwaniu na normalność.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NIEDZIELA PALMOWA
28.03.2021r.

 1. Dzisiejszą Niedzielą Palmową rozpoczynamy obchód Wielkiego Tygodnia. Zgodnie z nowymi wytycznymi rządu podczas nabożeństw w naszej świątyni mogą  przebywać 34 osoby, reszta osób może uczestniczyć na zewnątrz kościoła. Zachęcamy do korzystania z transmisji telewizyjnych lub radiowych. Msze św. sprawowane w Katedrze Polowej Wojska Polskiego, pod przewodnictwem Biskupa Polowego, będą transmitowane online:
  Niedziela Palmowa – godz. 12.00;
  Msza Święta Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek – godz. 18.00,
  Liturgia Męki Pańskiej w Wielki Piątek –  godz. 17.00 (transmisja przez Radio Maryja);
  Wigilia Paschalna – godz. 19.00.
  Transmisje będą dostępne na stronie internetowej Ordynariatu Polowego i Katedry Polowej.    
 1. Okazja do spowiedzi św. jeszcze w poniedziałek, wtorek i środę od godz. 17:00.

PROGRAM TRIDUUM PASCHALNEGO:

WIELKI CZWARTEK przeżywamy pamiątkę ustanowienia Sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa. Msza Święta Wieczerzy Pańskiej o godz. 18:00, a po niej przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy i adoracja. Do uczestniczenia w kościele zapraszamy rodziny kapłanów i osób życia konsekrowanego.

WIELKI PIĄTEKprzeżywamy pamiątkę męki i śmierci Pana Jezusa. W tym dniu nie odprawia się Mszy Świętej. Przypominamy, że w Wielki Piątek obowiązuje post ścisły – ilościowy i jakościowy, czyli powstrzymanie się od pokarmów mięsnych oraz jeden posiłek do syta i dwa lekkie. Tradycyjnie ofiary składane przy adoracji krzyża są przeznaczone na Grób Pański w Jerozolimie. Nabożeństwo drogi krzyżowej o godz. 17:15. Liturgia Wielkiego Piątku rozpocznie się o godz. 18:00,  a po niej adoracja przy Grobie Pańskim. Do uczestnictwa w liturgii w sposób szczególny zapraszamy Wspólnotę Czcicieli Miłosierdzia Bożego.

WIELKA SOBOTA to dzień spoczynku Pana Jezusa w grobie. Tego dnia tradycyjnie święcimy pokarmy na stół wielkanocny. Poświęcenie pokarmów o godz. 10.00, 10.30, 11:00, 11.30, 12:00, 12.30 i 13:00 . Adoracja przy Grobie Pańskim od godz. 10:00

 • 14:00–15:00 – adorację prowadzą Członkowie Żywego Różańca.
 • 15:00–16:00 – adorację prowadzi Wspólnota Czcicieli Miłosierdzia Bożego

LITURGIA WIGILII PASCHALNEJ rozpocznie się o godz. 19:00. Jest to najbardziej uroczysta Msza św. w całym roku, składa się z Liturgii Światła, Liturgii Słowa, Liturgii Chrzcielnej i Liturgii Eucharystycznej. Prosimy, aby zabrać ze sobą świece. Na liturgię zapraszamy członków Żywego Różańca.

W NIEDZIELĘ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO Msza święta Rezurekcyjna o godz.  6:00 rano. Zgodnie z wytycznym otrzymanymi z Kurii Polowej odbywać się ona będzie bez procesji rezurekcyjnej wokół kościoła. Kolejne Msze święte odprawiane będą o godz. 10:00 i 12:00. W tym dniu nie będzie Mszy o godz. 18:00.

W PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY Msze święte o godz. 8:00, 10:00,12:00 i 18:00. Ofiary składane w ten dzień na tacę przeznaczone są na potrzeby Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego

 1. Począwszy od Wielkiego Piątku rozpoczynamy Nowennę przed Niedzielą Miłosierdzia Bożego. Odmawiana  będzie codziennie o godz.17:40.
 2. Zmiana tajemnic Żywego Różańca dzisiaj po Mszy św. o godz.10:00
 3. W zeszłą niedzielę na rzecz Hospicjum „ Małego Księcia” złożyliście 1550 zł. Bóg zapłać.
 4. Składamy życzenia jubilatom i solenizantom, którzy w tym tygodniu będą obchodzić swoje uroczystości.

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
21 marca 2021 r.

 1. Dzisiaj trzeci dzień naszych wielkopostnych rekolekcji . Księdzu płk Bogdanowi Radziszewskiemu dziękujemy za przeprowadzenie naszych ćwiczeń duchownych i równocześnie życzymy Bożego błogosławieństwa. Bóg zapłać
 2. Od dzisiejszej niedzieli do Wielkiego Piątku zasłaniamy krzyże.
 3. W czwartek 25.03. 2021. po Mszy wieczornej zapraszamy na spotkanie dzieci przygotowujące się do I Komunii św.
 4. Za tydzień Niedziela Palmowa, na Mszach św. poświęcimy palmy.
 5. Zapraszamy na Drogę Krzyżową w piątek o godz. 17.15 i Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 17.15, dziękujemy za ofiary składane podczas tych nabożeństw na kwiaty o Bożego Grobu, zapraszamy również do skorzystania z sakramentu pojednania, nie odkładajmy tego na ostatnią chwilę.
 6. Dzisiaj po Mszach w ramach jałmużny postnej można złożyć ofiarę na dziecięce hospicjum „Mały Książę” w Lublinie. Akcję organizuje ks. Marek wraz z podchorążymi i kadetami. Dziękujemy.
 7. Intencje Mszalne.
 8. Mocni wiarą i utwierdzeni Słowem Chrystusa, w tym nowym tygodniu wspierajmy się w duchu chrześcijańskiej miłości dbając o siebie nawzajem.

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
14 marca 2020 r.

 1. „Raduj się, wesel się Jerozolimo”. To wezwanie do radości wydaje się czymś niezwykłym, jeśli zważymy na fakt, że właśnie jesteśmy na półmetku Wielkiego Postu. A jednak – w tym czasie pokuty słyszymy nawoływanie do tego, by się radować.
  W czwartą niedzielę Wielkiego Postu słyszymy zachętę, aby cieszyć się i radość czerpać od Pana. Liturgia przypomina nam o tym, że już niedługo będziemy przeżywać prawdziwą wielkanocną radość, że dni wielkiego świętowania są już blisko.
 2. W najbliższy piątek (19 marca) swoje wspominamy w liturgii Kościoła postać św. Józefa. Jest również dzień imienin naszego Biskupa Polowego Wojska Polskiego Józefa Guzdka. Polecamy czcigodnego solenizanta naszym modlitwom. Niech dobry Bóg błogosławi Mu na trud pracy duszpasterskiej.
 3. W najbliższy piątek (19 marca) rozpoczynamy w naszej wspólnocie parafialnej rekolekcje wielkopostne, które potrwają do niedzieli włącznie. Zapraszamy wszystkich na nabożeństwo drogi krzyżowej, które rozpocznie nasze tegoroczne ćwiczenia duchowe.

Plan rekolekcji:

19 marca (piątek)
17:15 – DROGA KRZYŻOWA
18:00 – MSZA ŚWIĘTA Z NAUKĄ REKOLEKCYJNĄ

20 marca (sobota)
10:00 – MSZA ŚWIĘTA Z NAUKĄ REKOLEKCYJNĄ
18:00 –  MSZA ŚWIĘTA Z NAUKĄ REKOLEKCYJNĄ

21 marca (niedziela)
8:00 – MSZA ŚWIĘTA Z NAUKĄ REKOLEKCYJNĄ
10:00 – MSZA ŚWIĘTA Z NAUKĄ REKOLEKCYJNĄ
12:00 – MSZA ŚWIĘTA Z NAUKĄ REKOLEKCYJNĄ
17:15 – GORZKIE ŻALE Z NAUKĄ PASYJNĄ
18:00 – MSZA ŚWIĘTA Z NAUKĄ REKOLEKCYJNĄ 

 1. Akcja charytatywna na rzecz Hospicjum „Małego Księcia” w Lublinie.
  Informacja
 2. Intencje Mszalne.
 3. Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach wielkopostnych; Droga Krzyżowa w piątek o godz. 17.15, Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 17.15
 4. Życzymy wszystkim dobrego tygodnia, niech Bóg ustrzeże nas przed epidemią, głęboko wierzmy i ufajmy i módlmy się do Niego. Niech nas w tym umocni Boże Błogosławieństwa.

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
7 marca 2021 r.

 1. Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach wielkopostnych; Droga Krzyżowa w piątek o godz. 17.15, Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 17.15
 2. Już dzisiaj zapraszamy na rekolekcje wielkopostne, które rozpoczną się 19.03 na Mszy o godz. 18.00.
 3. Osoby chętne do uczestniczenia jako kantorzy i lektorzy w Niedzieli Palmowej i Triduum Paschalnym zapraszamy na spotkanie organizacyjne w najbliższy czwartek po wieczornej Mszy św.
 4. W zeszłą niedzielę na rzecz misji ofiarowaliście 520 zł. Bóg zapłać.
 5. Intencje Mszalne.
 6. Życzymy wszystkim dobrego tygodnia, niech Bóg ustrzeże nas przed epidemią, głęboko wierzmy i ufajmy i módlmy się do Niego. Niech nas w tym umocni Boże Błogosławieństwa.

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
28 lutego 2021 r.

 1. W dzisiejszą II Niedzielę Wielkiego Postu Pan Jezus prowadzi nas, nasze rodziny na górę Tabor – Górę Przemienienia, chcąc dokonać w naszym życiu swoistej przemiany wielkopostnej, stąd Jego słowa skierowane do apostołów: „nie bójcie się”. Nie bójmy się więc odmienić nasze codzienne życie, wstępując na drogę Chrystusowej Ewangelii.
 2. Dzisiaj po Mszach Świętych przed kościołem zbierane są ofiary do puszek na misje – Ad Gentes.
 3. Przypominamy młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania o dzisiejszym spotkaniu po wieczornej Mszy Świętej.
 4. W poniedziałek 01.03 o godz. 8.00 Msza św. w int. Żołnierzy Niezłomnych.
 5. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych. Dziękujemy za składane ofiary na wystrój Grobu Pańskiego.
 6. Osoby chętne do uczestniczenia jako kantorzy i lektorzy w Niedzieli Palmowej i Triduum Paschalnym zapraszamy na spotkanie organizacyjne w najbliższy czwartek po wieczornej Mszy św.
 7. Zachęcamy do czytania miesięcznika OP „ Nasza służba”
 8. Intencje Mszalne.
 9. Dobrego tygodnia i łask wszelkich dla parafian, gości i sympatyków parafii.

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

21 marca 2021 r.

 1. Trwamy w okresie Wielkiego Postu. Prostujmy nasze życiowe drogi, pełne zakrętów i wiraży.
 2. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne: Drogi Krzyżowej w piątki o 17:15 i Gorzkich Żali w niedzielę o godz. 17:15 z kazaniem pasyjnym. Podejmijmy też własne akty pokutne: głębszą modlitwę, czytanie Pisma Świętego, bądź też wszelakie wyrzeczenia i jałmużnę oraz wolę poprawy w dziedzinie naszej duchowości. Na zakończenie Drogi Krzyżowej i po Gorzkich Żalach zbierane są ofiary do puszek jako nasza jałmużna na wystrój Grobu Pańskiego, Ciemnicy i na kwiaty do Grobu.
 3. Sakrament bierzmowania będzie udzielony w naszej parafii 12.05.2021 o godz. 18.00, z tej racji młodzież dwóch roczników przygotowującą się do sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej zapraszamy na spotkanie w przyszłą niedzielę 28.02.2021 po Mszy o godz. 18.00.
 4. Zachęcamy do zabrania do domu i przeczytania nowego numeru „Naszej Służby”.
 5. Intencje Mszalne i komunikat.
 6. Dobrego tygodnia i łask wszelkich dla parafian, gości i sympatyków parafii, nie dajmy się zwieść pokusie.

VI NIEDZIELA ROKU B
14 lutego 2021 r.

 1. W środę zapraszamy do udziału w nabożeństwach z posypaniem głów popiołem, Msze Święte w tym dniu odprawiane będą o godzinie 10:00 i 18:00. Pamiętajmy, że w tym dniu obowiązuje nas post ścisły, trzy posiłki w ciągu dnia, w tym jeden do syta. Zrezygnujmy z użytek, takich jak kawa i ciastka.
 2. Od Środy Popielcowej rozpoczynamy czas 40-sto dniowego Wielkiego Postu, przygotowując się do Świąt Zmartwychwstania poprzez umartwianie się, post, jałmużnę i duchowe wyrzeczenia, a także poprzez uczestnictwo w nabożeństwach wielkopostnych. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach drogi krzyżowej w każdy piątek o godz. 17:30 i na Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 17:15. Pamiętajmy, żeby w piątki w Wielkim Poście zachować post od pokarmów mięsnych, nie zawsze nam się to udaje w ciągu roku, zróbmy to w Wielkim Poście. Podejmijmy też nasze osobiste wielkopostne postanowienia. Po nabożeństwach dróg krzyżowych będą zbierane ofiary do puszek na kwiaty do grobu pańskiego oraz wystrój grobu i ciemnicy.
 3. W I piątek Wielkiego Postu przypada Dzień modlitwy i pokuty za grzech wykorzystania seksualnego małoletnich. Zachęcamy do podejmowa­nia zwłaszcza w tym dniu modlitwy i dzieł pokutnych w intencji osób, które zostały skrzywdzone we wspólnocie Kościoła.
 4. Zachęcamy do udziału w nabożeństwie nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w każdą środę po Mszy Świętej, a w piątki do modlitwy na koronce do miłosierdzia Bożego o godz.17:00 przed drogą krzyżową.
 5. Intencje Mszalne.
 6. Pomyślnego tygodnia życzymy naszym parafianom, gościom i sympatykom. Rozpocznijmy ten Wielki Post z przemianą duchową poprzez uczestnictwo w nabożeństwach wielkopostnych, umacniając się wzajemną miłością.

 V NIEDZIELA ROKU B
7 LUTEGO 2021 r.

 1. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy o godz. 8.00 i 10.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu. Zachęcamy do adoracji
 2. W święto Ofiarowania Pańskiego na zakony klauzurowe złożyliście ofiarę w wysokości 620 zł, jako Parafia Ordynariatu Polowego wspieramy – Karmel Opatrzności Bożej i Niepokalanego Serca Maryi w Nowych Osinach ( Mińsk Mazowiecki ) i klasztor Karmelitanek w Krakowie. W tych miejscach szczególnie modlą się za naszą wojskową wspólnotę . Bóg zapłać
 3. W przyszłą niedzielę 14.II. zapraszamy na Mszę o godz. 12:00 dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej wraz z rodzicami. Bezpośrednio po niej nastąpi poświęcenie i wręczenie książeczek do nabożeństwa.
 4. W tym tygodniu wspominamy:
  Środa – św. Scholastyki
  Czwartek – Najświętszej Maryi Panny z Lourdes, światowy dzień chorych
 5. Intencje Mszalne.
 6. Wszystkim parafianom, sympatykom parafii i gościom życzymy dobrego tygodnia.

IV NIEDZIELA ZWYKŁA

31 STYCZNIA 2021 r.

 1. We wtorek 02.02 przypada Święto Ofiarowania Pańskiego  (MB. Gromnicznej). Msze o godz.10.00 i 18.00. Prosimy o przyniesienie gromnic.
 2. W zeszłą niedzielę na pomoc poszkodowanym w trzęsieniu ziemi w Chorwacji ofiarowaliście 900 zł. Bóg zapłać.
 3. W piątek obchodzimy 102 rocznicę utworzenia Biskupstwa Polowego w Polsce. Z racji pierwszego piątku okazja do spowiedzi od godz. 17.30.
 4. Panom stolarzom z 41 Bazy dziękujemy za renowacje tablicy przy wjeździe do kościoła.
 5. W tym tygodniu obchodzimy następujące wspomnienia:
  wtorek – Ofiarowanie Pańskie, Światowy Dzień Życia Konsekrowanego
  środa – św. Błażeja
  piątek – św. Agaty
  sobota – św. Pawła Miki i Towarzyszy
 6. Intencje Mszalne.
 7. Wszystkim parafianom, sympatykom parafii i gościom życzymy dobrego tygodnia.

III NIEDZIELA ZWYKŁA

24 STYCZNIA 2021 r.

 1. W dzisiejszą niedzielę Pan Jezus powołuje nas, tak jak apostołów do wypełniania naszych życiowych misji. Bądźmy im wierni i realizujmy je na niwie naszego życia.
 2. Zakończyliśmy tzw. Msze Kolędowe . Chcemy podziękować wszystkim rodzinom naszej parafii, które w tych nabożeństwach wzięły udział.
 3. Zapraszamy wszystkich podchorążych Lotniczej Akademii Wojskowej na Mszę Świętą we wtorek o godz. 18:00 podczas której, będziemy modlili się o Boże Błogosławieństwo, światło Ducha Świętego i wytrwałość na czas sesji egzaminacyjnej.
 4. W dzisiejszą niedzielę zbiórka do puszek na pomoc poszkodowanym w trzęsieniu ziemi w Chorwacji. Bóg zapłać.
 5. W tym tygodniu obchodzimy następujące wspomnienia:
  poniedziałek – święto nawrócenia św. Pawła ap.
  wtorek – św. Tymoteusza i Tytusa
  czwartek – św. Tomasza z Akwinu
 6. Intencje Mszalne.
 7. Wszystkim parafianom, sympatykom parafii i gościom życzymy dobrego tygodnia.

 

  NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO

10 stycznia 2021

 1. Niedzielą Chrztu Pańskiego odnowiliśmy nasze przyrzeczenia chrzcielne, utwierdzając się na nowo w wierze i wyborem w naszym życiu drogi Chrystusa Pana, którą jest Ewangelia.
 2. Dziękujemy wszystkim rodzinom z bloków przy ulicy Rogowskiego, Urbanowicza, które w minionym tygodniu uczestniczyły w Mszach kolędowych.
 3. W uroczystość Trzech Króli złożyliście na potrzeby misjonarzy 1000 zł. Bóg zapłać.
 4. Dzieciom, które przeżywają ferie zimowe życzymy dobrego wypoczynku, relaksu i radości, tego samego życzymy nauczycielom.
 5. Intencje Mszalne.
 6. Wszystkim parafianom, sympatykom, gościom życzymy dobrego tygodnia. Dzieciom i młodzieży udanych ferii i nam wszystkim owocnych spotkań kolędowych

II NIEDZIELA BOŻEGO NARODZENIA

3 stycznia 2021

 1. Trwamy w nastroju Bożonarodzeniowym, cieszmy się z przyjścia na świat Syna Bożego. Niech ten czas rodzinnych i sąsiedzkich spotkań pomoże nam jeszcze bardziej utrwalić w nas dobro i pokój, które spływają na nas od Bożej Dzieciny.
 2. Dzisiaj Pierwsza Niedziela Miesiąca, po Mszach Świętych po godz. 8:00 i 10:00 adorujemy Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.
 3. W środę obchodzimy Uroczystość Objawienia Pańskiego zwane Świętem Trzech Króli. Msze Święte w naszym kościele jak w każdą niedzielę o godz. 8:00, 10:00, 12:00, 18:00. Na Mszach Świętych dokonamy poświęcenia kredy i kadzidła, które będzie można zabrać ze sobą do domu. Ofiary zbierane na tacę przeznaczone są na misje.
 4. Ponieważ wiele diecezji odwołało wizyty duszpasterskie zwane kolędą, pojawiły się różne propozycje modlitw o błogosławieństwa dla domu i rodziny.
  Jedną z nich jest zapraszanie do kościołów w Nowym Roku 2021 na nabożeństwo z udzieleniem błogosławieństwa wybranej grupy parafian. Msze Święte w intencji mieszkańców konkretnych ulic naszej parafii rozpoczniemy od 7 stycznia. Zachęcamy do zorganizowania rodzinnej, kolędowej modlitwy. Propozycja takiej modlitwy jak również pełny harmonogram Mszy Świętych znajduje się na naszej stronie. Prosimy o przyniesienie naczynia na wodę święconą, którą pobłogosławimy nasze domu.
 5. Intencje Mszalne.
 6. Wszystkim parafianom, sympatykom, gościom życzymy dobrego tygodnia.

 UROCZYSTOŚĆ ŚW. RODZINY

27 grudnia 2020

 1. Dzisiejszą niedzielą obchodzimy Uroczystość św. Rodziny. Niech nasze rodziny i nasza rodzina parafialna umacnia się w wierze, wzajemnej miłości i poszanowaniu czerpiąc siły od św. Rodziny.
 2. 31 grudnia zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 16:00 na zakończenie roku, gdzie przed Najświętszym Sakramentem będziemy dziękować Bogu za otrzymane łaski, a jednocześnie będziemy Go przepraszać za wszelkie zło i błędy naszego życia. Taka godzina Mszy związana jest z ograniczeniami w przemieszczaniu się w Sylwestra.
 3. 1 stycznia obchodzimy uroczystość św. Bożej Rodzicielki Maryi – Msze Święte odprawiane będą o godzinie 10:00, 12:00, 18:00. Rozpocznijmy ten Nowy Rok udziałem we Mszy Świętej czy to w kościele czy  w środkach masowego przekazu, nie zwalniajmy się z uczestnictwa w nabożeństwach. Chciejmy zawierzyć ten Nowy Rok i nasze życie Maryi – naszej najlepszej Matce.
 4. Święta Bożego Narodzenia już za nami. Trwamy w oktawie. W tradycję tych świąt wpisana jest również wizyta duszpasterska zwana kolędą, w tym roku ze względu na nasze wspólne bezpieczeństwo będzie ona miała w naszej parafii wojskowej inną formę. Mianowicie po uroczystości Objawienia Pańskiego ( Trzech Króli ) będziemy sprawowali wieczorną Mszę za mieszkańców poszczególnych ulic, pośpiewamy kolędy a po Mszy zabierzemy do domów wodę święconą i każdy indywidualnie poświęci swoje mieszkanie. Zapraszamy do udziału, równocześnie mamy nadzieję, że w następnym roku odbędzie się tradycyjne kolędowanie.
 5. Dziękujemy wszystkim , którzy przyczynili się do wystroju świątecznego naszej świątyni – Panu Sławomirowi ofiarodawcy choinek, stolarzom i elektrykom z Bazy, Panu Kościelnemu i ks. Markowi, serdeczne Bóg zapłać
 6. Intencje Mszalne.
 7. Wszystkim parafianom, sympatykom, gościom życzymy dobrego tygodnia i udanej imprezy sylwestrowej oczywiście w małym gronie.

IV NIEDZIELA ADWENTU

20 grudnia 2020

 1. To już czwarta i ostatnia niedziela Adwentu. Święta tuż tuż, w czwartek wigilia, jeżeli ktoś nie nabył opłatka czy świecy wigilijnej, może to uczynić po Mszy Świętej w zakrystii. Pamiętajmy, aby zachować w polskiej tradycji postny charakter wigilii, tak jak czynili to nasi dziadkowie. W tym dniu wieczorem nie ma Mszy Świętej w naszym kościele.
 2. Msza Święta zwana Pasterką odprawiona zostanie o godz. 24:00.
 3. W pierwszy dzień świąt 25 XII Msze w ciągu dnia o godz. 10:00 i 12:00.
  26 XII – drugi dzień świąt to św. Szczepana – Msze o stałych godzinach: 8:00, 10:00, 12:00, 18:00.
 4. Od poniedziałku do środy okazja do spowiedzi od godz. 17.00
 5. W przyszłą niedzielę obchodzimy Uroczystość Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Zapraszamy wszystkie rodziny z dziećmi do udziału we Mszach, czy to w świątyni czy za pośrednictwem środków masowego przekazu, aby zawierzyć nas opiece Świętej Rodzinie na kolejny rok życia.
 6. Przypominamy, że w tym roku liturgicznym w naszej parafii nie będzie tradycyjnych odwiedzin kolędowych (kolędy). Więcej szczegółów w przyszłą niedzielę.
 7. Intencje Mszalne.
 8. Wszystkim solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia. Niech w te dni świątecznej krzątaniny i zabiegania nie przysłoni nam nic przychodzącego do nas Syna Bożego. Bogaci w dobro i wzajemną miłość przeżyjmy godnie te Święta

III NIEDZIELA ADWENTU

13 grudnia 2020

 1. Wchodzimy w trzeci tydzień Adwentu, który przygotowuje nas do Świąt Bożego Narodzenia. Zapraszamy na Roraty od poniedziałku do soboty o godz. 18.00.
 1. Dzisiaj przypada kolejna rocznica wprowadzenia „Stanu wojennego”. W modlitwie wspomnijmy ofiary tamtego czasu, a o godz. 19.30 zapalmy w naszych oknach świecę ,tak uczynili Jan Paweł II i prezydent USA w 1981 roku.
 2. W zakrystii do nabycia są opłatki na stół wigilijny i świece Caritas duże – 12 zł i małe – 5 zł. Są też kalendarze ścienne i kieszonkowe w gratisie.
 1. W tym roku liturgicznym nie będzie odwiedzin kolędowych ( kolędy) w tradycyjnej formie . Więcej szczegółów podamy po świętach.
 1. W czwartek 17.12. od godziny 17.00 okazja do spowiedzi dla podchorążych udających się na świąteczną przerwę. Jeśli zajdzie taka potrzeba, będziemy spowiadać również po Mszy.
 1. W zeszłą niedzielę – Kościół na Wschodzie ofiarowaliście 350 zł. Bóg zapłać. Podchorążym i pracownikom LAW dziękujemy za włączenie się do akcji „ Świąteczna Paczka”, wszystkim żołnierzom i pracownikom za szczodre serca w innych akcjach charytatywnych również wielkie dzięki.
 1. Przypominamy że, w celu łatwiejszego kontaktu Parafia otrzymała dodatkowy numer służbowy 573 958 850. Prosimy o korzystanie z tego numeru w ważnych sprawach
 1. Zapowiedzi: do sakramentu małżeństwa przygotowują się:
  Mateusz Kotliński – kawaler z parafii tutejszej
  Magdalena Kucharska – panna z par. św. Matki Teresy z Kalkuty, Chełmno
 1. Intencje Mszalne.
 1. Wszystkim parafianom, sympatykom parafii i gościom życzymy owocnego tygodnia w tych duchowych przeżyciach przygotowujących nas do Świąt Bożego Narodzenia.

II NIEDZILA ADWENTU

6 grudnia 2020

 1. Kolejny adwent przygotowuje nas do Świąt Bożego Narodzenia. Wykorzystajmy ten czas prostując nasze życiowe drogi, by i w naszym życiu i nas samych narodził się Syn Boży. Zapraszamy na Msze Święte roratnie od poniedziałku do soboty na godzinę 18:00.
 2. Dzisiaj przed kościołem zbierane są ofiary do puszek jako dar adwentowy na Pomoc Kościołowi na Wschodzie.
 3. W czwartek 10 grudnia w naszej wspólnocie parafialnej przeżywać będziemy doroczną uroczystość odpustową ku czci M.B. Loretańskiej. Suma Odpustowa o godzinie 18:00. Sumę odpustową odprawi i wygłosi kazanie   Paweł Jaworski – kapelan 31 Bazy Lotnictwa Taktycznego z Krzesin.
 4. W zakrystii do nabycia są opłatki na stół wigilijny, świece wigilijne – duże 12 zł i małe 5 zł . Kalendarze gratis.
 5. W celu łatwiejszego kontaktu Parafia otrzymała dodatkowy numer służbowy 573 958 850. Prosimy o korzystanie z tego numeru w ważnych sprawach.
 6. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:
  Mateusz Kotliński – kawaler z parafii tutejszej
  Magdalena Kucharska – panna z par. św. Matki Teresy z Kalkuty, Chełmno
 7. Intencje Mszalne.
 8. Wszystkim parafianom, sympatykom parafii i gościom życzymy owocnego tygodnia w tych duchowych przeżyciach przygotowujących nas do Świąt Bożego Narodzenia.

I NIEDZIELA ADWENTU

29 grudnia 2020

 1. Kolejny adwent przygotowuje nas do Świąt Bożego Narodzenia. Wykorzystajmy ten czas prostując nasze życiowe drogi, by i w naszym życiu i nas samych narodził się Syn Boży. Zapraszamy na Msze Święte roratnie od poniedziałku do soboty o godz. 18:00.
 2. W zakrystii do nabycia są opłatki na stół wigilijny ofiara dowolna, świece Caritas „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom” – duże w cenie 12 zł i małe w cenie  5 zł oraz kalendarze OP gratis .
 3. W tym tygodniu wspominamy:
  Poniedziałek – św. Andrzeja, święto
  Czwartek – św. Franciszka Ksawerego
  Piątek – św. Barbarę
 1. Osoby chętne do rozprowadzania opłatków na terenie naszej parafii prosimy o kontakt po mszy w zakrystii.
 2. W związku z pandemią nie organizujemy w tym roku stacjonarnych rekolekcji adwentowych, zachęcamy z korzystania z licznych rekolekcji zamieszczonych w internecie.
 3. Intencje Mszalne.
 4. Wszystkim parafianom, sympatykom parafii i gościom życzymy owocnego tygodnia w tych duchowych przeżyciach przygotowujących nas do Świąt Bożego Narodzenia.

XXXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA

22.11.2020

 1. Dzisiejszą niedzielą Chrystusa Króla kończymy rok liturgiczny. Już od przyszłej niedzieli rozpoczynamy adwent, bezpośredni okres przygotowujący nas do Świąt Bożego Narodzenia. Msze Święte roratnie w naszej parafii będą odprawiane wieczorem o godz. 18:00 od poniedziałku do soboty. Zapraszamy dzieci i młodzież oraz wszystkich parafian do udziału w roratach, przynośmy ze sobą lampiony i świece gromniczne.
 2. W dniach 24-28 listopada w Lotniczej Akademii Wojskowej przeżywać będziemy obchody Dnia Podchorążego. 27 listopada o godz. 12:00 zostanie odprawiona w naszym kościele garnizonowym Msza Święta w intencji całej społeczności Lotniczej Akademii Wojskowej, w sposób szczególny podchorążych wszystkich roczników. W tym dniu nastąpi przekazanie obowiązków honorowego Komendanta-Rektora, księdza kapelana i innych funkcji na rzecz podchorążych.
 3. 27 listopada o godz. 11:00 odbędzie się uroczysta promocja kadetów Szkoły Podoficerskiej Sił Powietrznych.
 4. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:
  Mateusz Kotliński – kawaler z parafii tutejszej
  Magdalena Kucharska – panna z par. św. Matki Teresy z Kalkuty, Chełmno
 5. W tym tygodniu wspominamy:
  Wtorek: świętych męczenników Andrzeja Dung-Lac i Towarzyszy
 6. Intencje
 7. Wszystkim parafianom, sympatykom, gościom życzymy spokojnego , udanego tygodnia, a Boże błogosławieństwo niech nas umocni w trwaniu w dobrym.

XXXII NIEDZILA ZWYKŁA

8 listopada 2020

 1. W środę obchodzić będziemy 102 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Uroczysta Msza Święta w intencji Ojczyzny i naszej małej ojczyzny, odprawiona będzie o godzinie 10:00 w parafii p.w. św. Piusa V papieża. Mszę Świętą będą sprawować księża z miasta Dęblina. W naszym kościele w tym dniu Mszą Święta zostanie odprawiona o godzinie 18:00.
 2. Przypominamy, że dzisiaj przed kościołem zbierane są ofiary do puszek na pomoc Kościołowi w potrzebie.
 3. Zgodne z nowymi zaleceniami epidemiologicznymi na nabożeństwach w naszej świątyni jednorazowo może przebywać 40 osób ( 1 os na 15 m2 )
 4. Intencje
 5. Wszystkim parafianom, sympatykom, gościom życzymy spokojnego tygodnia i niech na ten nowy tydzień umocni nas Boże błogosławieństwo.

XXXI NIEDZILA ZWYKŁA

1 listopada 2020

 1. Rozpoczęliśmy nowy miesiąc listopad. Czas zadumy i refleksji nad życiem i śmiercią. W modlitwach pamiętajmy o tych, którzy zakończyli już ziemską wędrówkę. Zapraszamy na różaniec z wypominkami za zmarłych do 8 XI włącznie, a po różańcu na Mszę Św. za zmarłych. Pamiętajmy o możliwości uzyskania odpustu zupełnego, który możemy ofiarować duszom cierpiącym w czyśćcu , w tym roku taką możliwość mamy przez cały listopad.
 2. Dzisiejszą I niedzielą miesiąca oddajemy należną cześć i chwałę Panu Jezusowi obecnemu w Najświętszym Sakramencie. Zachęcamy do adoracji.
 3. W przyszła niedzielę będę zbierane przed kościołem ofiary do puszek na pomoc Kościołowi w potrzebie.
 4. Intencje
 5. Wszystkim parafianom, sympatykom, gościom życzymy spokojnego tygodnia, trwając w refleksji i zadumie za zmarłych.

XXX NIEDZIELA ZWYKŁA

25  października 2020

 1. Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Poświęcenia Własnego Kościoła. Dziękujmy Bogu za naszą świątynię, gdzie na co dzień z nami przebywa Jezus Chrystus.
 2. Dobiega końca miesiąc październik, a w raz z nim kończą się nabożeństwa różańcowe. Dziękujemy wszystkim za piękny udział w modlitwach, a szczególnie dzieciom, rodzicom i naszej młodzieży.
 3. W przyszłą niedzielę przypada  Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze Święte w tym dniu o godzinie 8.00 , 10.00 i 12.00. W przyszły poniedziałek obchodzimy Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Od tego dnia rozpoczną się modlitwy wypominkowe za zmarłych, różaniec z wypominkami o 17:30, a po nim Msza Święta. Wypominki trwać będą do 8 listopada włącznie. Przez oktawę Wszystkich Świętych można uzyskać odpust zupełny poprzez nawiedzenie cmentarza i modlitwę za zmarłych. Uzyskany odpust możemy ofiarować tylko za dusze w czyśćcu cierpiące. Papież Franciszek ze względu na pandemię przedłużył możliwość uzyskania odpustu na cały listopad.
 4. Ze względu na zalecenia związane z covid-19, na nabożeństwach może przebywać 80 osób.
 5. Intencje i komunikaty.
 6. Wszystkim parafianom, sympatykom, gościom życzymy spokojnego tygodnia, bezpiecznych wyjazdów na groby bliskich i szczęśliwych powrotów do domów.

XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA

18.10.2020

 1. Jako Wasi duszpasterze dbając o bezpieczeństwo parafian, nie możemy w najbliższych dniach z Wami się spotykać. W związku z tym w tę niedzielę nie będzie Mszy św. Intencje zamówione odprawimy indywidualnie. Co się tyczy następnej niedzieli, prosimy o śledzenie ogłoszeń. W tygodniu różaniec i Msza normalnie. W kancelarii Pan Organista będzie wystawiał potrzebne zaświadczenia, w sprawie ewentualnego pogrzebu prosimy o kontakt telefoniczny. Prosimy o modlitwę, o szybki powrót do zdrowia.
 2. Czwartkowe uroczystości związana z nadaniem patronatu św. Jana Pawła II miastu Dęblin zostały przesunięte na inny termin .
 3. W przyszłą niedzielę 25 października obchodzimy Uroczystość Poświęcenia Własnego Kościoła
 4. Można składać kartki z wypominkami w zakrystii jak również w kancelarii (kartki są do pobrania w zakrystii ). Przez 8 dni będziemy odmawiali różaniec i odprawiali Msze Święte za zmarłych.
 5. Przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa. W związku z ogłoszeniem, że Dęblin znalazł się w „Strefie czerwonej” ,na nabożeństwie może przebywać 80 osób. Biskup Polowy udzielił wiernym Ordynariatu Polowego dyspensy od uczestnictwa w Mszach św. do odwołania.

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

11.10.2020

 1. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach różańcowych każdego dnia o godz. 17:30
 2. W dniu 14.10.2020 obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. Wszystkim nauczycielom, wychowawcom i wykładowcom składamy serdeczne życzenia, wszelkiej pomyślności na niwie pedagogicznej i wychowawczej. Życzenia te składamy pod adresem Rektora – Komendanta Lotniczej Akademii Wojskowej, Dyrektora Lotniczego Liceum Ogólnokształcącego i Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 z osiedla Lotnisko.
 3. W dniu 16.10.2020 swoje święto obchodzi 4 Skrzydło Lotnictwa Szkolnego. Dowódcy i całemu stanowi osobowemu Skrzydła składamy serdeczne życzenia.
 4. W najbliższy wtorek zapraszamy na Mszę Świętą na godz. 18:00 wszystkich studentów LAW-u, wojskowych jak i cywilnych, a następnie na pierwsze spotkanie w ramach działalności Duszpasterstwa Akademickiego.
 5. 18 października odbędzie się w całej Polsce liczenie wiernych biorących udział w niedzielnej Mszy Św. i przystępujących do Komunii Świętej.
 6. Dzisiaj przed kościołem zbieramy do puszek ofiary na Dzień Papieski – Dzieło Nowego Tysiąclecia.
 7. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych, przygotowując groby naszych bliskich, nie zapominajmy o najważniejszym – o modlitwie. W tym tygodniu zostaną wyłożone kartki na wypominki . Wzorem lat ubiegłych modlić się będziemy przez oktawę na różańcu i za naszych zmarłych będziemy odprawiali Msze Św.
 8. Czcicielom Miłosierdzia Bożego dziękujemy za modlitwę podczas oktawy poprzedzającej rocznicę śmierci siostry Faustyny.
 9. Intencje.
 10. Przypominamy, że od soboty zakrywanie ust i nosa w miejscach publicznych jest obowiązkowe !!!

XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA

04.10.2020

 1. W dniu dzisiejszym przeżywamy pierwszą niedzielę miesiąca Adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św. o godzinie 8:00 i 10:00. Po Mszy św. o godz. 12:00 spotkanie z rodzicami chcącymi przygotować swoje dzieci do I Komunii św. w przyszłym roku.
 2. W poniedziałek 05.10.020 czcicieli Miłosierdzia Bożego zapraszamy na modlitwę przy krzyżu obok „Biedronki” o godz. 22.45.
 3. 6 października zainaugurujemy Nowy Rok Akademicki Lotniczej Akademii Wojskowej. Msza św. w intencji Akademii, Rektoratu, wykładowców i słuchaczy odprawiona będzie o godz. 10.15. Mszę św. celebrował będzie Dziekan Sił Powietrznych ks. płk Janusz Radzik w koncelebrze z miejscowymi duszpasterzami. Serdecznie zapraszamy całą społeczność Lotniczej Akademii Wojskowej. W trakcie tej Mszy nastąpi kanoniczne wprowadzenie nowego proboszcza na urząd.
 4. W przyszłą niedzielę po Mszy o godz. 10.00 spotkanie młodzieży klas 8 Szkoły Podstawowej i klasy I ponadpodstawowej w sprawie przygotowania do sakramentu bierzmowania. Bierzmowanie w naszej parafii odbędzie się na przełomie kwietnia i maja przyszłego roku. (dwa roczniki wspólnie)
 5. W następną niedzielę 11 października po każdej Mszy św. zbierane będą do puszek ofiary na Dzieło Nowego Tysiąclecia, któremu patronuje św. Jan Paweł II.
 6. W niedzielę na Mszę o godz. 12.00 zapraszamy w sposób szczególny rodziców z dziećmi.
 7. W miesiącu październiku zachęcamy do modlitwy różańcowej. Nabożeństwo różańcowe o godz. 17.30.
 8. Zgodnie z zaleceniami sanitarnymi prosimy o zakrywanie ust i nosa podczas przebywania w kościele i kancelarii parafialnej. Istnieje możliwość przyjmowania komunii do ust lub na rękę, gdy jest tylko jeden kapłan to w pierwszej kolejności przystępują do komunii – parafianie przyjmujący na rękę (spożywamy hostię przy kapłanie), a następnie parafianie przyjmujący hostię do ust .
 9. Wszystkim parafianom, sympatykom życzymy spokojnego i radosnego tygodnia. Solenizantom i Jubilatom składamy serdeczne życzenia   

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA

27.09.2020

 1. Dobiega końca miesiąc wrzesień, przed nami październik – miesiąc poświęcony modlitwom różańcowym. Nabożeństwa różańcowe odprawiane będą przed mszą św. wieczorną o godz. 17:30 wraz z wystawieniem Najświętszego Sakramentu . W sposób szczególny zapraszamy dzieci pierwszokomunijne i młodzież, która przygotowuje się do sakramentu bierzmowania. Przez cały październik nie będzie w środy po Mszach Nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W pierwszy czwartek odmówimy modlitwę o powołania kapłańskie, zaś w pierwszy piątek odmówiona będzie litania do Najświętszego Serca P. Jezusa. W sobotę litania do Matki Bożej.
 2. Przyszła niedziela – 1 niedziela miesiąca Adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św. o godzinie 8:00 i 10:00.
 3. Również w przyszłą bezpośrednio po Mszy Świętej o godz. 12:00 odbędzie się pierwsze spotkanie organizacyjne z rodzicami, którzy w przyszłym roku chcą posłać swoje dzieci do Pierwszej Komunii Świętej.
 4. 2 października pierwszy rocznik podchorążych LAW złoży przysięgę żołnierską. Msza św. w intencji nowych podchorążych  jak i Akademii, Rektoratu, wykładowców i słuchaczy odprawiona będzie o godz. 8:00. Serdecznie zapraszamy całą społeczność Lotniczej Akademii Wojskowej.
 5. W tym tygodniu obchodzimy następujące wspomnienia:
  28.09 – św. Wacława
  29.09 – św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała
  30.09.- św. Hieronima, prezbitera
  1.10. – św. Teresy od Dzieciątka Jezus
  2.10. – Aniołów Stróżów
  Nowenna do św. Faustyny odbywać się będzie po mszach św. wieczornych, aż do 5 października, kiedy o godz.22:45 .pod krzyżem przy Biedronce nastąpi modlitwa kończąca nowennę.
 1. Zgodnie z zaleceniami sanitarnymi prosimy o zakrywanie ust i nosa podczas przebywania w kościele i kancelarii parafialnej. Istnieje możliwość przyjmowania komunii do ust lub na rękę, gdy jest tylko jeden kapłan to w pierwszej kolejności przystępują do komunii – parafianie przyjmujący na rękę (spożywamy hostię przy kapłanie), a następnie parafianie przyjmujący hostię do ust.
 2. Dzisiaj z racji „Dnia migranta”, na ten cel zbiórka do puszek po mszy. Bóg zapłać
 3. Intencje
 4. Wszystkim parafianom, gościom, sympatykom życzymy spokojnego i radosnego tygodnia. Solenizantom i Jubilatom składamy serdeczne życzenia  

XXV NIEDZILA ZWYKŁA

20.09.2020

 1. Wspólnota Czcicieli Miłosierdzia Bożego zaprasza od najbliższej soboty 26 września  o 17:30 na nowennę do św. Faustyny przed dniem jej liturgicznego wspomnienia. Jednocześnie już dzisiaj zapraszamy na spotkanie modlitewne 5 października o 22:45 pod krzyżem ( przy Biedronce ).
 2. W sobotę 26.09.2020 0 godz.10.00 odbędzie się uroczystość I Komunii Św. Pana Jezusa po raz pierwszy przyjmie 46 osób.
 3. Z dniem 16.09.2020 obowiązki proboszcza objął ks. Mariusz Stolarczyk. Kanoniczne przejęcie parafii nastąpi w późniejszym terminie.
 4. Od poniedziałku do czwartku kapelanii przebywać będą na rekolekcjach.
 5. Zgodnie z zaleceniami inspekcji sanitarnej jak i prośbą ks. biskupa polowego zachęcam do używania masek zasłaniających usta i nos podczas nabożeństw i przebywania w kancelarii parafialnej.
 6. Wszystkim parafianom, sympatykom i gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia, zaś jubilatom i solenizantom życzymy wielu łask bożych.

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

13.09.2020 r.

 1. Nowe serce, które Bóg chce nam dać to serce gotowe do przebaczenia do wzór Jezusa. Ilekroć skruszeni prosimy o miłosierdzie, Bóg przebacza nam i daje kolejną szansę. Dlatego na pytanie św. Piotra: „ Ile razy mam przebaczyć bratu…? Czy aż siedem razy?” Jezus odpowiada: „ Nie siedem, ale siedemdziesiąt siedem razy.” Przebaczenie każdemu z naszych bliźnich daje szansę na przemianę siebie samych i bliźnich.
 2. W tym tygodniu obchodzimy następujące wspomnienia:
  Poniedziałek – św. Podwyższenia Krzyża Świętego
  Wtorek – wspomnienie NMP Bolesnej, w tym dniu wspominamy kolejną rocznicę święceń biskupich Biskupa Polowego WP
  Środa – wspomnienie św. Korneliusza i Cypriana
  Piątek – święto św. Stanisława Kostki, patrona Polski
 1. Przypominamy, że w dniu dzisiejszym zbierane są przed kościołem ofiary do puszek na Grób Pański w Jerozolimie.
 2. Zapowiedzi
  Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:
  Michał Kępa – kawaler z par. tut.
  Magda Małocha – panna z parafii MB Różańcowej w Lublinie
 1. Intencje Mszalne.
 2. Dekretem Biskupa Polowego WP, gen. bryg. Józefa Guzdka następuje zmiana w parafii na stanowisku proboszcza. Z dniem 16 września urząd proboszcza obejmuje ks. płk Mariusz Stolarczyk, który pracował już w naszej parafii przez dwa lata i jest nam dobrze znany i pamiętamy go. Ja natomiast zgodnie z wiekiem przechodzę na emeryturę i jako kapelan rezydent zostałem skierowany do pomocy w parafii wojskowej w Gliwicach. Dziękuję wszystkim Państwu za ten rok współpracy duszpasterskiej, wspólne modlitwy i dobro, którego doznałem. Dziękuję moim współpracownikom, ks. Markowi, kościelnemu Janowi i organiście Janowi, dowódcom jednostek wojskowych naszego garnizonu, dyrektorom instytucji i szkół oraz całej wspólnocie parafialnej. Niech Matka Boża Loretańska uprasza łaski na dalsza lata pracy nowemu księdzu proboszczowi i całej wspólnocie parafialnej.
 3. Na nowy tydzień przyjmijmy Boże Błogosławieństwo.

XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

06.09.2020 r.

 1. Pan Jezus uczy nas dzisiaj podstawowej rzeczy wobec bliźniego, abyśmy upomnień udzielali z miłości, ze szczerej troski o dobro drugiego, bo to otwiera serce i umożliwia jego przemianę. Upomnienie braterskie to wielka sztuka życia, abyśmy upominając nie poniżali innych, nie oskarżali i nie krzywdzili.
 2. W tym tygodniu wspominamy:
  Wtorek – święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny
  Sobota – wspomnienie Najświętszego Imienia Maryi
 1. W przyszłą niedzielę 13 września przed kościołem zbierane będą ofiary do puszek na Grób Pański w Jerozolimie, ponieważ w tym roku z racji pandemii nie uczestniczyliśmy w Wielki Piątek w Adoracji Krzyża i Grobu Pana Jezusa, dlatego też Ojciec Święty Franciszek polecił zebrać ofiary 13 września.
 2. Zapowiedzi
  Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:
  Damian Dudziński kawaler z par. tut.
  Izabela-Monika Sykuła  panna z par. Chrystusa Miłosiernego w Dęblina

  Michał Kępa – kawaler z par. tut.
  Magda Małocha – panna z parafii MB Różańcowej w Lublinie

 1. Intencje Mszalne.
 2. Życzymy Wam drodzy parafianie dobrego tygodnia.

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA

30.08.2020 r.

 1. W dzisiejszą ostatnią niedzielę wakacji Pan Jezus zwraca uwagę nam wszystkim „czym jest nadzieja naszego powołania”. Wszyscy jesteśmy powołani do życia wiecznego, które osiągniemy przez wypełnienie tu na ziemi naszych życiowych zadań, które zakończy śmierć. Ona jest bramą do życia wiecznego. Żyjmy więc nadzieją, że to życie wieczne osiągniemy i zasiądziemy po prawicy Boga.
 2. W tym tygodniu obchodzimy Pierwszy Czwartek, Piątek i Sobotę Miesiąca. W te dni spowiedź na pół godziny przed Mszą Świętą. Zapraszamy szczególnie dzieci i młodzież do spowiedzi po wakacjach na rozpoczęcie roku szkolnego.
 3. W przyszłą niedzielę tj. 6 września na godz. 12:00 zapraszamy dzieci wraz z rodzicami na Mszę Świętą z okazji nowego roku szkolnego. Przynieście Wasze tornistry, byśmy mogli je poświęcić, szczególnie te dzieci, które pierwszy raz wstępują w progi naszej szkoły. Zapraszamy również dyrekcję szkoły, nauczycieli i katechetów.
 4. Pierwszego września przypada 81 rocznica wybuchu II Wojny Światowej, w modlitwach nie zapomnijmy o tych, którzy oddali swoje życie w obronie swojej Ojczyzny.
 5. W tym tygodniu wspominamy:
  Czwartek – św. Grzegorza Wielkiego – papieża
 1. Przypominamy, że dzisiaj przed kościołem zbierane są ofiary do puszek na pomoc poszkodowanym w Bejrucie.
 2. Zapowiedzi
  Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:
  Damian Dudziński z par. tut.
  Izabela-Monika Sykuła z par. Chrystusa Miłosiernego z Dęblina
 1. Intencje Mszalne.
 2. Życzymy Wam drodzy parafianie dobrego tygodnia, witamy wszystkich, którzy powrócili z urlopów, dzieci i młodzieży życzymy udanego roku szkolnego i katechetycznego.

XXI NIEDZIELA ZWYKŁA

23.08.2020 r.

 1. W dzisiejszą niedzielę Pan Jezus zadaje pytanie Apostołom, co mówią o Nim ludzie? Tym samym stawia pytanie do Ciebie i do mnie. Kim dla Ciebie jest Chrystus w Twoim życiu? Jaka byłaby Twoja odpowiedź?
 2. W tym tygodniu wspominamy:
  Poniedziałek – święto św. Bartłomieja, apostoła
  Środa – uroczystość  N.M.P Częstochowskiej. Maryja, Matka z Kany Galileńskiej i z „Polskiej” na Jasnej Górze potrafi zauważyć każdy nas brak, który oddala nas od radości życia, od pełni życia, od bliskości z Jezusem. Ona jako pierwsza zauważa nasze bolączki i przedstawia je Swojemu Synowi. Zapraszamy w tym dniu do wspólnej modlitwy na Mszy o godz. 18:00, aby zawierzyć Jej nasze życie.
  Czwartek – wsp. św. Moniki
  Piątek – wsp. św. Augustyna, biskupa
  Sobota – męczeństwo św. Jana Chrzciciela
 1. Intencje Mszalne.
 2. Życzymy Wam drodzy parafianie dobrego tygodnia, dzieciom i młodzieży udanych wakacji, a dla przebywających na urlopach dobrej pogody.

XX NIEDZIELA ZWYKŁA

16.08.2020 r.

 1. Jezus obdarza swoimi łaskami wszystkich, którzy ich potrzebują. Przykładem jest Kananejka z dzisiejszej Ewangelii, która prosi Go, o łaskę uwolnienia córki z mocy demona. Ileż współczesnych matek dzisiaj powinno zwrócić się do Chrystusa o pomoc od uwolnienia z mocy złego swoich dzieci. Czy mamy taką ufność wobec Jezusa?
 2. W tym tygodniu wspominamy:
  Poniedziałek – św. Jacka
  Czwartek – św. Bernarda, opata
  Piątek – św. Piusa X, papieża
  Sobota – N.M.P Królowej
 1. Intencje Mszalne.
 2. Życzymy Wam drodzy parafianie dobrego tygodnia, dzieciom i młodzieży udanych wakacji, a dla przebywających na urlopach dobrej pogody.

XIX NIEDZIELA ZWYKŁA

09.08.2020 r.

 1. W dzisiejszą niedzielę przychodzi do nas Jezus, aby uciszyć burzę w naszych sercach. Czy my zachowujemy postawę św. Piotra, który chce być blisko Chrystusa, podczas trudnych życiowych wyzwań i życiowych burz. My też często toniemy w naszych życiowych słabościach. Chciejmy się trzymać ręki Chrystusa.
 2. W tym tygodniu wspominamy:
  Poniedziałek – święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika
  Wtorek – wsp. św. Klary
  Piątek – św. Maksymiliana Marii Kolbego
  Sobota 15 sierpnia – ur. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze Święte w tym dniu odprawiane będą o godz. 8:00, 10:00 i 12:00. W tym dniu na wszystkich Mszach Świętych dokonamy poświęcenia wianków. Pamiętajmy również, że jest to święto Wojska Polskiego i rocznica Cudu nad Wisłą. Niech Maryja ma nas wszystkich w swojej przemożnej opiece, a jako hetmanka żołnierza, niech otacza opieką Wojsko Polskie i nasz Dębliński Garnizon.
 1. Zapowiedzi:
  Izabela Aleksandra Jach – panna z parafii tutejszej
  Wojciech Kania – kawaler z parafii św. Brata Alberta w Łukowie
 1. Intencje Mszalne.
 2. Życzymy Wam drodzy parafianie dobrego tygodnia, dzieciom i młodzieży udanych wakacji, a dla przebywających na urlopach dobrej pogody.

XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

02.08.2020 r.

 1. Jezus troszczy się o każdego człowieka, nie tyko duchowo, ale też fizycznie. Przykładem jest dzisiejsza Ewangelia o rozmnożeniu chleba. Oby nam wszystkim z Chrystusa Błogosławieństwem nie zabrakło chleba powszedniego, o którego modlimy się w Modlitwie Pańskiej.
 2. W tym tygodniu obchodzi Pierwszy Czwartek Miesiąca. Zapraszamy o nowe i święte powołania kapłańskie i Pierwszy Piątek miesiąca. Spowiedź pół godziny przed Mszą Świętą.
 3. W tym tygodniu wspominamy:
  Wtorek – św. Marii Jana Vianeya, patrona proboszczów
  Czwartek – święto Przemienienia Pańskiego
  Sobota – św. Dominika, prezbitera
 1. Zapowiedzi:
  Izabela Aleksandra Jach – panna z parafii tutejszej
  Wojciech Kania – kawaler z parafii św. Brata Alberta w Łukowie
 1. Intencje Mszalne.
 2. Życzymy Wam drodzy parafianie dobrego tygodnia, dzieciom i młodzieży udanych wakacji, a dla przebywających na urlopach dobrej pogody.

XVII NIEDZIELA ZWYKŁA

26.07.2020 r.

 1. W tym tygodniu wspominamy:
  Wtorek – wspomnienie św. Szarbela
  Środa – wspomnienie św. Marty
  Czwartek – wspomnienie św. Piotra Chryzologa, biskupa i dra Kościoła
  Piątek – wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, prezbitera
  Sobota – wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i dra Kościoła

  W przyszłą sobotę tj. 1 sierpnia obchodzić będziemy 76 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego, największej akcji zbrojnej podziemia w okupowanej przez Niemców Europie. W tym dniu pamiętajmy w naszych modlitwach o żołnierzach Armii Krajowej, którzy przez 63 dni ( do 2 października 1944 r.)  prowadzili heroiczną i osamotnioną walkę, której celem była niepodległa Polska, wolna od niemieckiego okupanta i dominacji sowieckiej.

 1. W dniu dzisiejszym, bezpośrednio po każdej Mszy Świętej z okazji wspomnienia św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących, nastąpi błogosławieństwo kierowców, poświęcenie pojazdów i wszelkich środków komunikacji. Tradycyjnie ofiary złożone podczas poświęcenia pojazdów są przeznaczone na środki transportu dla polskich misjonarzy
 2. Zapowiedzi:
  Alicja Bichta – panna z par. tut.
  Tomasz Kuprianowicz – kawaler z par. Narodzenia N.M.P. w Bielsku Podlaskim
 1. Intencje Mszalne.
 2. Życzymy Wam drodzy parafianie dobrego tygodnia, dzieciom i młodzieży udanych wakacji, a dla przebywających na urlopach dobrej pogody

XV NIEDZIELA ZWYKŁA

12.07.2020 r.

 1. W tym tygodniu wspominamy:
  Poniedziałek – wspomnienie świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta
  Środa – wspomnienie św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła
  Czwartek – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel
  Sobota – wspomnienie św. Szymona z Lipnicy, prezbitera
 1. Zapowiedzi:
  Michał Bal z parafii tutejszej
  Dominika Małgorzata Pypno z parafii tutejszej
 1. Intencje Mszalne.
 2. Życzymy Wam drodzy parafianie dobrego tygodnia, dzieciom i młodzieży udanych wakacji, a dla przebywających na urlopach dobrej pogody

XIV NIEDZIELA ZWYKŁA

05.07.2020 r.

 1. W tym tygodniu wspominamy:
  Poniedziałek – wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy
  Środę – wspomnienie św. Jana z Dukli, prezbitera
  Sobotę – święto św. Benedykta, opata, patrona Europy
 1. Jest nowy numer Gościa Niedzielnego do nabycia w zakrystii.
 2. Zapowiedzi:
  Paweł Wójcik – kawaler z parafii p.w. Przemienienia Pańskiego z Garbowa
  Katarzyna Basińska – panna z parafii tutejszej
 1. Intencje Mszalne.
 2. Życzymy Wam drodzy parafianie dobrego tygodnia, dzieciom i młodzieży udanych wakacji, a dla przebywających na urlopach dobrej pogody

XIII NIEDZIELA ZWYKŁA

28.06.2020 r.

 1. Być godnym Jezusa, to uczynić Go pierwszym w miłości i według tej miłości budować wszystkie inne relacje. Tego uczy nas Chrystus w dzisiejszej Ewangelii: „ Kiedy Bóg jest na pierwszym miejscu, wszystko inne jest na właściwym miejscu.”
 2. Jutro 29 czerwca obchodzimy Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Uroczysta Msza Święta z kazaniem o godz. 18:00. Taca zbierana w tym dniu przeznaczona jest jako Świętopietrze na Stolicę Apostolską.
 3. W tym tygodniu wspominamy:
  Wtorek – wspomnienie  Świętych Pierwszych Męczenników
  Piątek – święto św. Tomasza Apostoła
  Sobota – św. Elżbiety Portugalskiej 
 1. W tym tygodniu przypada Pierwszy Czwartek, Piątek i Sobota Miesiąca. Spowiedź na pół godziny przed Mszą Świętą.
 2. Z racji wakacji Msze Święte niedzielne odprawiane będą o godz. 8:00, 10:00 i 12:00. W tygodniu Msze Święte pojedyncze z racji urlopów księży kapelanów.
 3. Jest nowy numer Gościa Niedzielnego do nabycia w zakrystii.
 4. Zapowiedzi:
  Paweł Wójcik – kawaler z parafii p.w. Przemienienia Pańskiego z Garbowa
  Katarzyna Pasińska – panna z parafii tutejszej
 1. Intencje Mszalne.
 2. Życzymy Wam drodzy parafianie dobrego tygodnia, dzieciom i młodzieży udanych wakacji, a dla przebywających na urlopach dobrej pogody

XII NIEDZIELA ZWYKŁA

21.06.2020 r.

 1. Chrystus zachęca nas dzisiaj do odwagi w wyznawaniu wiary. Nie bójmy się więc przyznawać do Ojca, do Jezusa i do Jego Ewangelii, bo jak mówi Jezus, jeśli ktoś przyzna się do mnie przed ludźmi, do tego i Ja przyznam się przed moim Ojcem, który jest w Niebie.
 2. We wtorek 23 czerwca obchodzimy Dzień Ojca, nie zapomnijmy w modlitwach o naszych Ojcach dziękując im za ojcowską miłość i wychowanie, a dla zmarłych prośmy Boga Ojca o życie wiekuiste dla nich.
 3. W tym tygodniu 24 czerwca obchodzimy uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Sam Chrystus dał o nim świadectwo, że nie ma większego człowieka od Jana. Zapraszamy do udziału w uroczystej Mszy Świętej z kazaniem na godzinę 18:00. 26 czerwca w piątek wspomnienie św. Zygmunta kapłana, 27 czerwca w sobotę wspomnienie św. Cyryla Aleksandryjskiego.
 4. Wszystkim solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia wraz z modlitwą, w szczególności pracownikom naszej wojskowej parafii panu Janowi – kościelnemu i panu Janowi – organiście, dziękując im za pracę w parafii.
 5. W piątek zakończenie roku szkolnego i katechetycznego. Zapraszamy dzieci i młodzież na wieczorna Mszę Świętą, w szczególności dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej i młodzież klas 8 przygotowującą się do bierzmowania. Po Mszy Świętej odbędzie się spotkanie formacyjne młodzieży bierzmowanej z księdzem proboszczem. Jednocześnie życzymy wszystkim udanych wakacji, które w dobie Koronawirusa będą szczególnym czasem zachowania wszelkiej ostrożności i higieny.
 6. Zapraszamy do udziału w Nabożeństwach do Serca Pana Jezusa na godzinę 17:30.
 7. Zapraszamy do nabywania prasy katolickiej Gościa Niedzielnego. W dzisiejszym numerze polecamy artykuł dotyczący Pierwszego Czwartku, Piątku i Soboty Miesiąca – dlaczego warto je praktykować w naszym życiu religijnym.
 8. Intencje Mszalne.
 9. Życzymy wszystkim wiernym, gościom, sympatykom spokojnego, dobrego tygodnia, dzieciom i młodzieży udanych wakacji, a dla rozpoczynających urlopy mile spędzonego czasu.

XI NIEDZIELA ZWYKŁA

14.06.2020 r.

 1. W dzisiejszą niedzielę Chrystus jawi nam się jako Dobry, On pragnie nas otoczyć swoją troskliwą miłością i mądrością posyłając nas do głoszenia swoim życiem Jego Ewangelii na wzór rozesłanych dziś apostołów.
 2. W tym tygodniu obchodzimy następujące wspomnienia:
  Piątek – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa – z racji tej uroczystości jest dyspensa od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych
  Sobota – wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny
 3. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach czerwcowych o godz. 17:30.
 4. Redakcja tygodnika Gość Niedzielny przedłużyła prenumeratę na miesiąc czerwiec, tak więc jest nowy numer Gościa Niedzielnego. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Dziękuję, że w ubiegłą niedzielę prasa rozeszła się w połowie nakładu.
 5. Intencje Mszalne.
 6. Życzymy wszystkim wiernym, gościom, sympatykom spokojnego, dobrego tygodnia przy rodzinnych spotkaniach.

NIEDZIELA TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ

7.06.2020 r.

 1. Dzisiaj świętujemy największą tajemnicę naszej wiary. Jeden Bóg w Trzech Osobach. Niech Trójca Przenajświętsza towarzyszy nam w umacnianiu wiary, abyśmy ją przyjęli całym sercem i uznali jedność natury Trójcy Świętej, o czym mówiła dzisiejsza prefacja.
 2. W czwartek obchodzimy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Co roku Chrystus wychodził na nasze wojskowe osiedle w procesji pod postacią chleba do czterech ołtarzy. W tym roku z racji epidemii Koronawirusa nie będzie procesji, tak jak w większości diecezji w Polsce. Msze Święte w tym dniu odprawiane będą o godzinie 8:00 i 10:00. Między Mszami będzie wystawiony Najświętszy Sakrament do prywatnej adoracji, do czego zachęca abp Gądecki – Przewodniczący Episkopatu Polski. Po Mszy Świętej o godzinie 10:00 odprawimy nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa, na koniec którego odśpiewamy hymn Te Deum – Ciebie Boga Wysławiamy i na środku kościoła nastąpi błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem na cztery strony świata. Zapraszamy do adoracji Pana Jezusa i udziału we Mszach Świętych w tym dniu.
 3. Nabożeństwa do Serca Pana Jezusa w miesiącu czerwcu odprawiane są przed Mszą Świętą o godzinie 17:30.
 4. W dniu dzisiejszym odbędzie się spotkanie z rodzicami dzieci pierwszokomunijnych po Mszy o godzinie 12:00.
 5. W tym tygodniu obchodzimy następujące wspomnienia:
  Poniedziałek – św. Jadwigi Królowej
  Czwartek – Uroczystość Bożego Ciała i Krwi Chrystusa
  Sobota – św. Antoniego z Padwy
 1. W zakrystii jest do nabycia nowy numer Gościa Niedzielnego. Ponieważ poczytność prasy katolickiej u nas bardzo spadła i jest bardzo dużo zwrotów, kolporter składa naszej parafii wymówienie. Przykre to, ale prawdziwe.
 2. Intencje Mszalne.
 3. Życzymy wszystkim wiernym dobrego tygodnia, ciepłego i pogodnego weekendu po Bożym Ciele i miłych spotkań na rodzinnych grillach.

NIEDZIELA  ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

31.05.2020 r.

 1. W dzisiejszą niedzielę, jako ludzie wierzący, otrzymujemy od Zmartwychwstałego Pana największy Dar, którym jest Paraklet – Duch Święty. On czyni nas uczestnikami głoszenia Ewangelii i jest źródłem miłości w naszych sercach. Wyjdźmy więc z naszego życiowego wieczernika i idźmy w szarość życia, by świadczyć o miłości, którą otrzymaliśmy od Trójcy Świętej.
 2. Jutro drugi dzień Zielonych Świąt poświęcony Maryi – Matce Kościoła.
 3. Od jutra rozpoczynamy nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nabożeństwa czerwcowe odprawiane będą przed Mszą Świętą o godz. 17:30. W dniu jutrzejszym obchodzimy również Dzień Dziecka, pamiętajmy w modlitwach o naszych milusińskich, okażmy im rodzicielską miłość i serce, bo jak mówi Chrystus, kto przyjmuje jedno z tych najmniejszych, mnie przyjmuje. Zapraszamy więc dzieci i rodziców na nabożeństwa czerwcowe, zwłaszcza jutro, w Dzień Dziecka, tym bardziej, że zostały już zniesione wszelkie limity uczestniczenia w nabożeństwach. Pamiętajmy o zakładaniu masek.
 4. W tym tygodniu obchodzimy Pierwszy Czwartek, Piątek i Sobotę Miesiąca. Spowiedź na pół godziny przed Mszami Świętymi.
 5. W przyszłą niedzielę obchodzimy uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Msze Święte odprawiane będą o godz. 8:00, 10:00, 12:00 i tak pozostanie już do zakończenia wakacji. Za tydzień na godzinę 12:00 zapraszamy rodziców dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej. Trzeba nam omówić pewne kwestie dotyczące modyfikacji przebiegu Pierwszej Komunii Świętej.
 6. W tym tygodniu wspominamy:
  Poniedziałek – Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła
  Środa – św. męczenników Karola Lwangii i Towarzyszy
  W Pierwszy Czwartek Miesiąca – święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana
  W Pierwszy Piątek Miesiąca – św. Bonifacego, biskupa i męczennika
 7. Zapowiedzi:
  Michał Jan Szpyt – kawaler z par. tutejszej
  Liliana Paulina Lachur – panna z par. Najświętszego Serca Jezusa we Florynce

  Jakub Rafał Bąba – kawaler z parafii tutejszej
  Marta Reszotnik – panna z par. Trójcy Świętej w Terespolu

  Michał Jerzy Piekarczyk – kawaler z par. tutejszej
  Michalina Gabriela Wiśniewska – panna z par. św. Mikołaja w Szczebrzeszynie

 8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W zakrystii jest do nabycia nowy numer Gościa Niedzielnego.
 9. Intencje Mszalne.
 10. Życzymy wszystkim wiernym dobrego tygodnia. Szczególnie życzymy powodzenia maturzystom, którzy przygotowują się do egzaminu dojrzałości

NIEDZIELA WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

24.05.2020 r.

 1. Pan Jezus zapewnia nas, że zawsze będzie obecny pośród nas, choć nie w sposób namacalny. Czasami zupełnie znika nam z oczu. Niełatwo nam wówczas odczuć Jego obecność, a jeszcze trudniej uwierzyć w Jego panowanie nad światem. Potrzebujemy owych „światłych oczu serca”, byśmy nie ustępowali wobec przeciwności oraz byśmy odkrywając ponad pozorami zła Boże panowanie, stawali się świadkami stałej obecności Zmartwychwstałego pośród nas. Wniebowstąpienie jest dla nas wezwaniem do modlitwy o Ducha Świętego: tylko On może przezwyciężyć nasze poczucie osamotnienia i smutku.
 2. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Tego dnia kończy się w liturgii Kościoła Okres Wielkanocny, a rozpoczyna się zwykły. W ramach przygotowania do tego dnia, codziennie po Mszach wieczornych odmawiana jest Nowenna przed Zesłaniem Ducha Świętego.
 3. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych po Mszach wieczornych o godz. 18:00.
 4. Zapraszamy do uczestnictwa we Mszach Świętych w niedzielę. Biorąc pod uwagę metraż naszego kościoła na jednej Mszy może przebywać do 65 osób. Przypominamy również, że od pierwszej niedzieli miesiąca czerwca Msze Święte niedzielne odprawiane będą o godz. 8:00, 10:00 i 12:00.
 5. W tym tygodniu wspominamy:
  26 maja – św. Filipa Nereusza, prezbitera
  29 maja – św. Urszuli Ledóchowskiej, zakonnicy
 1. Zapowiedzi:
  Michał Jan Szpyt – kawaler z par. tutejszej
  Liliana Paulina Lachur – panna z par. Najświętszego Serca Jezusa we Florynce

  Jakub Rafał Bąba – kawaler z parafii tutejszej
  Marta Reszotnik – panna z par. Trójcy Świętej w Terespolu

  Michał Jerzy Piekarczyk – kawaler z par. tutejszej
  Michalina Gabriela Wiśniewska – panna z par. św. Mikołaja w Szczebrzeszynie

 1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W zakrystii jest do nabycia nowy numer Gościa Niedzielnego.
 2. Intencje Mszalne.
 3. Życzymy wszystkim wiernym dobrego tygodnia. Niech Maryja ma nas w swojej opiece.

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

17.05.2020 r.

 1. W dzisiejszą VI niedzielę wielkanocną Chrystus przygotowuje nas na swoje odejście, czyli Wniebowstąpienie, które obchodzić będziemy za tydzień. Pociesza nas, mówiąc: Iż nie pozostawi nas sierotami, ale ześle nam Pocieszyciela. Chciejmy trzymać się Jego Ewangelii i we wspólnocie Kościoła tworzyć jedno, tak jak On stanowi jedno z Ojcem. Czyńmy to przez wypełnianie przykazania miłości.
 2. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych po Mszach wieczornych o godz. 18:00.
 3. Zapraszamy do uczestnictwa we Mszach Świętych w niedzielę. Udział wiernych został zwiększony do 65 osób, zgodnie z metrażem naszego kościoła ( od dzisiejszej niedzieli ). Są też ulgi z wejściem na teren jednostki przez bramę od strony osiedla wojskowego. Od pierwszej niedzieli miesiąca czerwca Msze Święte niedzielne odprawiane będą o godz. 8:00, 10:00 i 12:00 (koncelebra). Dzisiejszą niedzielę kończymy transmitowanie Mszy Świętej niedzielnej na łączach internetowych.
 4. Miesiąc maj to szczególny czas w życiu Kościoła, a zwłaszcza w życiu księży, którzy w tym miesiącu przyjmowali święcenia kapłańskie, niejako biorąc zaślubiny z Kościołem. Dziękujmy Bogu za swoich kapłanów i módlmy się dla nich o wierność Chrystusowemu Kapłaństwu. Dzisiaj tj. 17 maja, 33 lata temu przyjmowałem święcenia w archikatedrze częstochowskiej. 25 lat temu do święceń kapłańskich przystąpił ks. Marcin Czeropski, poprzedni proboszcz – w środę w intencji srebrnego jubilata odprawimy Mszę Świętą o godz. 18:00. 26 maja 13. rocznicę święceń obchodzić będzie ks. Marek Pruszkowski, zaś 12 rocznicę kapłaństwa obchodzić będzie ks. Maciej Śliwa – nasz rodak. Msza Święta w jego intencji w przyszłą niedzielę o godz. 10:00. Swoją 10 rocznicę święceń kapłańskich będzie obchodzić ks. Krystian Grzyb, za którego będziemy się modlić na Mszy Świętej 22 maja o godz. 18:00. Prosimy Was kochani o modlitwę dla nas i za nas, byśmy wytrwali w wierności powołaniu kapłańskiemu.
 5. 18 maja będziemy obchodzili setną rocznicę urodzin św. Jana Pawła 2, Orędownika Pokoju, jednego z największych Polaków, który zmienił oblicze Kościoła i świata w bardzo trudnym dla niego czasie. W naszych modlitwach pamiętajmy o wdzięczności Bogu za dar Jego osoby oraz wypraszajmy za Jego wstawiennictwem potrzebne łaski dla nas i naszej Ojczyzny.
 6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W zakrystii jest do nabycia nowy numer Gościa Niedzielnego.
 7. Intencje Mszalne.
 8. Życzymy wszystkim wiernym dobrego tygodnia. Niech Maryja ma nas w swojej opiece.

V NIEDZIELA WIELKANOCNA

10.05.2020 r.

1. Zapraszamy i zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych, które odprawiane są w tygodniu po Mszy Świętej wieczornej. Przypominamy o przestrzeganiu ilości wiernych obecnych podczas nabożeństw ( 40 osób ).

2. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:
Marcin Telego – kawaler z parafii tutejszej
Natalia Smolarz – panna z parafii Trójcy Przenajświętszej w Wiśniczy

3. W tym tygodniu wspominamy:
czwartek – święto św. Macieja Apostoła
sobota – święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika

4. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W zakrystii jest do nabycia nowy numer Gościa Niedzielnego.

5. Intencje Mszalne.

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA

03.05.2020 r.

 1. Dzisiejsza Czwarta Niedziela Wielkanocna zbiega się z Uroczystością Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, w Ordynariacie Polowym Hetmanki Żołnierza Polskiego i Świętem Narodowym 229 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Pragniemy zawierzyć naszej Matce Kościoła i Królowej Polski nasz dom rodzinny, którym jest nasza ziemska ojczyzna, aby zawsze panowała w niej praworządność, silna wiara i dobro wspólne wszystkich obywateli w oparciu o Prawo Boże.
 2. Zapraszamy i zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych, które odprawiane są w tygodniu po Mszy Świętej wieczornej. Przypominamy o przestrzeganiu ilości wiernych obecnych podczas nabożeństw (40 osób).
 3. W czwartek obchodzimy pierwszy czwartek miesiąca. W tym dniu modlimy się o nowe, liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne oraz za powołanych do kapłaństwa.
 4. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:
  Marcin Telego – kawaler z parafii tutejszej
  Natalia Smolarz – panna z parafii Trójcy Przenajświętszej w Wiśniczy
 5. W tym tygodniu wspominamy:
  Poniedziałek – świętego Floriana męczennika, patrona strażaków i hutników. W tym miejscu składamy serdeczne życzenia wszystkim strażakom Wojskowej Straży Pożarnej. Niech święty patron oręduje za Wami wszystkimi i uprasza potrzebne łaski.
  Środa – święto św. Apostołów Filipa i Jakuba.
  Piątek – Uroczystość św. Stanisława biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.
 6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W zakrystii jest do nabycia nowy numer Gościa Niedzielnego.
 7. Intencje Mszalne.
 8. Życzymy wszystkim dobrego tygodnia i dużo cierpliwości związanych z dyscypliną przestrzegania zasad obowiązujących podczas kwarantanny. Niech Matka Boża, Królowa Polski ma nas w swojej przemożnej opiece i wstawia się za nami.

III NIEDZIELA WIELKANOCNA

26.04.2020 r.

 1. Każdy z nas kroczy swoją drogą, według własnych zasad, ale czy na tych drogach spotykamy Chrystusa, który wyjaśnia, czemu przyszło nam dźwigać trudny życiowy krzyż? Czy Twoje drogi prowadzą Cię do Emaus, gdzie Chrystus zastaje Cię przy łamaniu chleba, by wobec Ciebie przemienić się i stać się Twoim pokarmem na życie wieczne? Zaprośmy do naszej ziemskiej wędrówki Jezusa, aby wyjaśniał nam Pisma i aby serca nasze pałały wiarą i miłością w kroczeniu do Niebieskiego Emaus.
 2. Dobiega końca miesiąc kwiecień, kolejny czas kwarantanny. Choć nastąpiły pewne ulgi, starajmy się jednak zachować dyscyplinę związaną z epidemią. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach: w naszej świątyni może uczestniczyć maksymalnie 40 osób we Mszach Świętych. Msze Święte w tygodniu o godz. 18:00, w niedziele o 10:00 i 12:00, obie w koncelebrze. W prawdzie Koronawirus szaleje, ale daje się we znaki również susza, zachęcamy Was kochani do modlitwy o deszcz, o co prosi również arcybiskup Gądecki.
 3. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. Spowiedź na pół godziny przed Mszami Świętymi.
 4. Od piątku rozpoczynamy miesiąc maj poświęcony Matce Bożej. Nabożeństwa majowe z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i odśpiewaniem Litanii Loretańskiej odprawiane będą w tygodniu po Mszach wieczornych.
 5. W przyszłą niedzielę obchodzimy Święto Narodowe Ustanowienia Konstytucji 3 Maja. Uroczysta Msza Święta koncelebrowana z udziałem księży z Dęblina i okolicznościowym kazaniem odprawiona zostanie o godz. 10:00 w naszym kościele. W nabożeństwie weźmie udział Burmistrz Miasta Dęblina oraz dowódcy jednostek wojskowych. Całość transmitowana będzie przez łącza internetowe.
 6. W związku z przedłużającą się kwarantanną Pierwsza Komunia Święta, która miała być 2 maja, zostaje przesunięta na okres powakacyjny, w miesiącu wrześniu, choć do końca nie jest jeszcze wiadomo, jak to wszystko się potoczy. To samo dotyczy sakramentu bierzmowania, który może się odbyć w październiku lub listopadzie – to zależy od ks. Biskupa Polowego.
 7. Jest nowy numer Gościa Niedzielnego, w związku z epidemią poczytność spadła i jest dużo zwrotów. Zachęcamy do czytania prasy.
 8. Intencje Mszalne.
 9. Na ten nowy tydzień, niech nas umocni Boże Błogosławieństwa, byśmy mogli stawiać czoła ziemskim doświadczeniom, a Maryi – wspomożycielce strapionych – oddajmy się w matczyną opiekę.

 II NIEDZIELA WIELKANOCNA

NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

19 KWIATNIA  2020

 1. Chrystus przychodzi do nas pomimo drzwi zamkniętych i mówi do nas: Pokój wam. W dobie kwarantanny te drzwi dla Zmartwychwstałego Chrystusa są rzeczywiście zamknięte, dlatego przyjmijmy Jego Orędzie Pokoju. Niech zagości w nas silna wiara i ufność, że niebawem będziemy mogli we wspólnocie Kościoła w pełni uczestniczyć w niedzielnej Eucharystii.
 2. Stosując się do zaleceń Ministra Zdrowia od 20 kwietnia w niedzielnej Eucharystii może uczestniczyć większa liczba wiernych (1 osoba na 15 m2), co przekładając na rozmiary naszej świątyni, we Mszy Świętej może uczestniczyć 30 osób, nie więcej. Prosimy o rygorystyczne przestrzeganie tych zaleceń, abyśmy nie musieli być karani mandatami. W pierwszej kolejności we Mszach Świętych uczestniczą Ci, którzy zamówili intencje, tak w niedzielę, jak i w tygodniu. Obowiązek uczestniczenia we Mszy Świętej w maseczkach. Do kościoła przejeżdżamy tylko przez główną bramę jednostki z pomiarem temperatury ciała. Msze Święte w niedziele, aż do odwołania odprawiane będą tylko o godz. 10:00 i 12:00 (w koncelebrach). Msza Święta o godz. 12:00 będzie transmitowana przez internet.
 3. W tym tygodniu obchodzimy:
  23 kwietnia (czwartek) – Uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski
  25 kwietnia (sobota) – święto św. Marka Ewangelisty
  Solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia.
 4. Jest świąteczny numer Gościa Niedzielnego do nabycia w zakrystii.
 5. Intencje, które zostały zamówione są odprawiane, mimo braku stypendium (opłaty).
 6. Życzymy Wam kochani wytrwałości, cierpliwości i mocy ducha, które spływają na nas od Zmartwychwstałego Chrystusa, abyśmy ten trudny czas kwarantanny przeżyli umacniając się w wierze, nadziei i wzajemnej miłości. Niech w tę Niedzielę Miłosierdzia Bożego spłynie na nas Miłosierdzie Boże, abyśmy jak najszybciej doczekali się normalności życia.

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO
12.04.2020 r.

 1. Kochani moi spójrzcie on-line na grób w naszym kościele – grób pusty. Spowija go głęboka cisza poranka wielkanocnego. A jednak wokół nas jest tyle ruchu, krzątaniny, ratowania życia ludzi dotkniętych pandemią Koronawirusa. Chrystus Zmartwychwstał i mówi do nas: Ja jestem Zmartwychwstanie i Życie, choćby ktoś umarł, żyć będzie, tym samym wlewa w nasze serca ufną wiarę i nadzieję. Za pośrednictwem łącz internetowych chcemy wszystkim Państwu życzyć radości płynącej od Zmartwychwstałego Chrystusa, życie odrodziło się na nowo. Życzymy wszystkim dużo zdrowia, cierpliwości i nadziei. Niech zatriumfuje dar nowego życia płynący z dzisiejszego Poranka Zmartwychwstania Chrystusa, który jeszcze bardziej zjednoczy nas przebywający w kwarantannach, odosobnieniu w umocnieniu naszej wiary.
 2. Z tego miejsca chcemy podziękować wszystkim tym, którzy umożliwili nam przeżywanie Wielkiego Tygodnia we wspólnocie z Wami. Panu pułkownikowi Jarosławowi Nowakowi i całemu zespołowi informatyków z Lotniczej Akademii Wojskowej za wielkie zaangażowanie, serce i życzliwość w umożliwieniu transmisji internetowej. Panu pułkownikowi Jarosławowi Wojtysiowi, Pani Ani Borysewicz i Pani Marcie Serafin za promocje rekolekcji wielkopostnych i Triduum Wielkiego Tygodnia. Księdzu Markowi i całej grupie zaangażowanej w przygotowanie wystroju kościoła na obchody Triduum Paschalnego, Panu porucznikowi Sylwestrowi Czerskiemu wraz z synem, podchorążym i studentom LAW-u ze Stowarzyszenia Studenckiego ISKRA za trud i poświęcony czas dla duchowego przeżycia tych wielkich dni. Panu Janowi Chudek – naszemu kościelnemu – za posługę w czasie tych dni przy ołtarzu. Sami Państwo widzieliście, ze dwoił się i troił aby móc zastąpić pełną asystę przy ołtarzu. Panu Janowi Karpińskiemu – naszemu organiście – za wirtuozję i śpiewy podczas Triduum Wielkiego Tygodnia. Chcemy też bardzo podziękować naszym parafianom ze wspólnot modlitewnych i wszystkim parafianom za łączność modlitewną. Zapewne Wam brakowało wspólnoty Kościoła, ale i nam kapłanom brakowało wspólnoty wiernych. Oby taki Wielki Post nie musiał się powtórzyć nigdy więcej.
 3. Intencje mszalne. Msze Święte z przyjętymi intencjami odprawiane są według porządku księgi intencjalnej.
 4. Prasa katolicka: Gość Niedzielny – numer świąteczny, nowy numer Naszej Służby.
 5. W przyszłą niedzielę obchodzimy Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Oczekujemy na dalsze wytyczne Konferencji Episkopatu Polski w sprawie wytycznych uczestnictwa wiernych we Mszy Świętej.
 6. Życzymy Wam kochani, w tej Oktawie Wielkanocnej wytrwałości, cierpliwości i determinacji do znoszeniu trudów w oczekiwaniu na normalność.

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

29 marca 2020 r.

 1. Zbliżamy się do Świąt Wielkanocnych. Ten Wielki Post dla nas Polaków, ale i obywateli całego Globu Ziemskiego to swoiste rekolekcje, czas refleksji i zamyślenia nad ludzką egzystencją, szczególnie w obliczu obecnej epidemii. W wierze i nadziei trwajmy mocno w Panu i módlmy się za całą ludzkość, szczególnie za tych, którym wirus zabrał doczesne życie.
 2. Za tydzień Niedziela Palmowa. Zachowujmy zalecenia, aby nie opuszczać naszych domów. My kapłani odprawiamy każdego dnia nabożeństwa, a Was prosimy o łączenie się z nami duchowo.
 3. Przypominamy o nowym porządku niedzielnych Mszy Świętych, które odprawiamy o godzinach 10:00, 12:00, 18:00
 4. Intencje Mszalne.
 5. Mocni wiarą i utwierdzeni Słowem Chrystusa, w tym nowym tygodniu wspierajmy się w duchu chrześcijańskiej miłości dbając o siebie nawzajem.

Click here to add your own text