Uroczystość 127. Promocji Oficerskiej w Lotniczej Akademii Wojskowej odbyła się 2 grudnia 2023 r. na placu przed pomnikiem Bohaterskim Lotnikom Dęblińskiej Szkoły Orląt. W tym szczególnym dniu na stopień podporucznika zostało promowanych 147 żołnierzy, w tym 17 kobiet.
Promowani to absolwenci:
5-letnich studiów stacjonarnych w liczbie 90 osób (w tym 56 pilotów) wykształconych w następujących specjalnościach: pilot samolotu, pilot samolotu transportowego, pilot śmigłowca, pilot-operator bezzałogowych statków powietrznych, nawigator naprowadzania, nawigator statku powietrznego, kontroler ruchu lotniczego oraz specjalność ogólnologistyczna.
Absolwenci 6-miesięcznego szkolenia wojskowego kandydatów (53 podoficerów zawodowych) na oficerów. W grupach osobowych: nawigatorów, meteorologicznej, radiotechnicznej, ubezpieczenia lotów, inżynieryjno-lotniczej, przeciwlotniczych zestawów rakietowych.
Absolwenci 24-miesięcznego szkolenia kandydatów (3 osoby) na oficerów w specjalności ruchu lotniczego oraz jedna absolwentka Wojskowej Akademii Technicznej.
Na zakończenie uroczystości odśpiewano „Pieśni Reprezentacyjną Wojska Polskiego” oraz utwór szczególnie bliski naszym absolwentom „Marsz Lotników”. Natomiast zwieńczeniem tej podniosłej uroczystości była defilada pododdziałów, prowadzona przez dowódcę uroczystości ppłk. Mariusza Ceglarskiego.

Uroczystość poprzedziła dzień wcześniej Msza Święta sprawowana przez proboszcza parafii ks. płk. Mariusza Stolarczyka i wikariusza ks. kpt. Mariusza Gawłowskiego.
Nowo promowani oficerowie trafią na stanowiska służbowe w prawie wszystkich rodzajach Sił Zbrojnych RP.
Serdecznie gratulujemy i życzymy wielu sukcesów i powodzenia na dalszej ścieżce zawodowej!