W IV Niedzielę Wielkanocną przypada 60 Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Módlmy się o nowe liczne powołania kapłańskie, aby nie zabrakło tych, którzy będą sprawować dla nas sakramenty.W liturgii dzisiejszej, czwartej niedzieli Wielkanocy mocno wybrzmiewa słowo, w którym Pan Bóg mówi o sobie, że jest Dobrym Pasterzem. Dobry Pasterz to ktoś, kto całym sobą służy owcom: prowadzi je, pilnuje, karmi, poi i gdy trzeba, opatruje, nosi, przytula. Swoją troską obejmuje wszystkie potrzeby stada i każdej owcy. Pan Bóg stara się umożliwić nam spotkanie ze sobą w naszej codzienności. Dlatego stał się człowiekiem, żyje wśród nas i dlatego posyła wciąż do nas ludzi, przez których nieustannie działa w Kościele i w świecie.

Zachęcamy do obejrzenia filmiku powołaniowego Ordynariatu Polowego: https://ordynariat.wp.mil.pl/pl/galleries/video-4-galeria-video/jedno-powoanie-dwa-mundury-i/