Proponujemy naszym Parafianom i Sympatykom skorzystanie z trzech form lokalnego zaangażowania się w niesienie pomocy:

  1. W parafii Piusa V (na mieście) w godz. 16-17 w dolnym kościele można składać: żywność długoterminową i nowe ubrania dla dzieci. Chętni mogą się też tutaj zapisywać do przyjęcia do swoich domów rodzin ukraińskich.
  2. Caritas Ordynariatu Polowego zbiera lekarstwa, środki opatrunkowe i higieniczne dla uchodźców wojennych z Ukrainy oraz dla ludności poszkodowanej na Ukrainie. W naszym Kościele Garnizonowym przy wejściu znajdują się kartony, do których można przynieść te lekarstwa, środki opatrunkowe i higieniczne.
  3. Zarząd Osiedla Lotnisko zbiera: żywność długoterminową, kosmetyki i chemię, środki opatrunkowe czyste koce i śpiwory, baterie, powerbanki, latarki, świece, podstawowe leki (witaminy, przeciwbólowe, na kaszel i przeziębienie- zapakowane oryginalne).

Miejsce zbiórki: lokal obok sklepu Żabka w nowym bloku ul. Ścibiora 2 (przy „pekinie”) w godzinach od 14.00 do 19.00. UWAGA: NIE JEST TU ZBIERANA ODZIEŻ.