Akcja charytatywna zainicjowana w dniu 15 lutego przez podchorążych Lotniczej Akademii Wojskowej zrzeszonych w Stowarzyszeniu Studenckim „ISKRA” na rzecz Hospicjum „Małego Księcia” w Lublinie dobiegła końca. Jej celem było pozyskanie środków finansowych na zakup specjalistycznego sprzętu medycznego o nazwie Asystor Kaszlu w kwocie około 20.000 zł.

Ostatecznie udało się uzbierać 19.902 zł.

Pozytywnie na naszą prośbę o pomoc odpowiedziało ponad pół tysiąca osób, wspierając akcję w możliwy dla siebie sposób.

Darczyńcami są podchorążowie, którzy w ramach akcji „Twarda Dycha z LAW” uczestniczyli w biegu charytatywnym, jednocześnie ofiarowując swój „wdowi grosz” na hospicjum.

Słowa uznania należą się nauczycielom od wychowania fizycznego, którzy jako jedni z pierwszych pokonali dystans 10 km i wpłacając swój datek na rzecz hospicjum dali dobry przykład, który został powielony przez wielu studentów wojskowych jak również cywilnych.

Wielkie wyrazy wdzięczności i uznania chcemy skierować pod adresem Uczelnianego Koła Fotograficznego, którego członkowie ofiarowali 1000 zł. Bardzo serdecznie dziękujemy Pracownikom cywilnym i wojskowym Lotniczej Akademii Wojskowej za okazane dobro.

W powyższą inicjatywę zaangażowali się również kandydaci na podoficerów zawodowych w liczbie blisko 100 osób, którzy w Szkole Podoficerskiej Sił Powietrznych i Centrum Szkolenia Inżynieryjno-Lotniczego odbywają szkolenie, mające swój finał promocją na stopień kaprala. Oni również wzięli udział w biegu charytatywnym na dystansie 10 km.

Grupa żołnierzy z 1 Batalionu Drogowo-Mostowego stacjonujący na „Twierdzy”, podejmując się wyzwania pokonania dystansu 44 km podczas nocnego marszu w ramach Ekstremalnej Drogi Krzyżowej, również wsparło nas swoimi datkami.

Na koniec chcemy bardzo serdecznie podziękować również Wam, drodzy parafianie, za ofiarne serce i włączenie się w akcję podczas zbiórki, która miała miejsce podczas IV Niedzieli Wielkiego Postu.

Kolejny raz udało nam się wspólnie udowodnić, że dobro zawsze łączy, nawet w tak trudnych i skomplikowanych czasach.