W imieniu Stowarzyszenia Studentów „Iskra” działającego przy Duszpasterstwie Akademickim LAW serdecznie zapraszamy do udziału w akcji charytatywnej na rzecz Hospicjum Małego Księcia w Lublinie.

Jedną z najważniejszych form wsparcia Podopiecznych i ich rodzin obok całodobowej opieki medycznej czy rehabilitacji jest zapewnienie specjalistycznego sprzętu medycznego. Asystor kaszlu, którego zakup jest celem naszej zbiórki, jest niezbędnym sprzętem w codziennej opiece nad dziećmi mającymi problem z odkrztuszaniem. Dzięki niemu rodzice mogą samodzielnie odessać dziecku zalegającą wydzielinę.

Asystor kaszlu to urządzenie służące do oczyszczenia dróg oddechowych, a docelowo ułatwiające oddychanie i wielu przypadkach również ratujące życie tych dzieci, które ze względu na swoją chorobę nie mają możliwości odkrztuszenia zalegającej wydzieliny samodzielnie.

Kwota jaką trzeba uzbierać, aby móc powyższy sprzęt zakupić wynosi 20.000 zł. Do tej pory udało się nam uzbierać ponad 6000 tysięcy.

W tym celu zwracamy się do Państwa z prośbą o pomoc. W przyszłą niedzielę, po każdej Mszy Świętej nasi podchorążowie i kadeci ze Szkoły Podoficerskiej Sił Powietrznych będą przed kościołem zbierali ofiary do puszek. Jest możliwość również dorzucenia swojej cegiełki drogą elektroniczną. Na naszej stronie internetowej jest link, który bezpośrednio przekierowuje nas na stronę, na której prowadzona jest zbiórka.  Już teraz, z góry bardzo serdecznie dziękujemy za dobroć i każdy odruch serca.

Link do zbiórki:
https://zrzutka.pl/g6jz4v