Dekretem Biskupa Polowego WP gen. bryg. Józefa Guzdka następuje zmiana na stanowisku proboszcza w parafii wojskowej Matki Bożej Loretańskiej w Dęblinie.

Z dniem 16 września 2020 urząd proboszcza obejmie ks. płk Mariusz Stolarczyk, który pełnił posługę w parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Poznaniu.

Ustępujący ze stanowiska proboszcz dęblińskiej parafii wojskowej ks. płk Zenon Pawelak przechodzi na emeryturę i jako kapelan – rezydent został skierowany do pomocy w parafii wojskowej w Gliwicach.

„Dziękuję wszystkim Państwu za ten rok współpracy duszpasterskiej, wspólne modlitwy i dobro, którego doznałem. Dziękuję moim współpracownikom, ks. Markowi, kościelnemu Janowi i organiście Janowi, dowódcom jednostek wojskowych naszego garnizonu, dyrektorom instytucji i szkół oraz całej wspólnocie parafialnej. Niech Matka Boża Loretańska uprasza łaski na dalsza lata pracy nowemu księdzu proboszczowi i całej wspólnocie parafialnej” – mówił ks. Zenon Pawelak.