Niedziela Palmowa
5 kwietnia 2020 r.

 1. Niedzielą Palmową rozpoczynamy obchody Wielkiego Tygodnia. Łączymy się z Wami drodzy parafianie i sympatycy parafii w tym trudnym czasie epidemii Koronawirusa poprzez wspólną modlitwę, Waszą rodzinną w domu i naszą kapłańską w Świątyni. W tym swoistym Wielkim Poście przyszło nam podjąć dźwiganie trudnego krzyża, lecz nie załamujcie się, bo kroczy razem z nami Chrystus, który oddał swoje życie na drzewie krzyża.

  Msze Święte w Niedzielę Palmową o godz.10:00 i 12:00 sprawowane będą w koncelebrze. Intencje z godz. 8:00 i 10:00 będą sprawowane o 10:00 i z godz. 12:00 i 18:00 o godz. 12:00. Msza Święta z naszego kościoła będzie transmitowana na żywo o godz. 12:00, poprzez naszą parafialną stronę internetową, dzięki wielkiej życzliwości i uprzejmości Lotniczej Akademii Wojskowej. W związku z tym, że w Wielkim Tygodniu jest zakaz uczestniczenia wiernych w nabożeństwach Triduum Paschalnego, nabożeństwa transmitowane będą poprzez internet.

  Od poniedziałku do soboty będziemy pełnili dyżury w konfesjonale w godzinach od 10:00 – 12:00.

  Informujemy również, że na starej stronie internetowej znajduje się adres do nowej, na której będą transmitowane Msze Święte.

  W poniedziałek, wtorek, środę Wielkiego Tygodnia odbędą się on-line nauki rekolekcyjne, które będzie można obejrzeć przez pośrednictwo naszej strony internetowej.

 2. Wielki Czwartek – godz. 18:00, Msza Święta Wieczerzy Pańskiej – pamiątka ustanowienia Sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa. Prosimy Was bardzo o modlitwę za nas kapłanów w tym szczególnym dla nas dniu.

 3. Wielki Piątek – godz. 18:00, Nabożeństwo Adoracji Krzyża. Po zakończeniu liturgii, odprawimy – my, Wasi duszpasterze – Drogę Krzyżową w intencji naszej parafii, aby Bóg zachował nas od choroby i byśmy godnie przeżyli Święta Zmartwychwstania Pańskiego.

 4. Wielka Sobota – w tym dniu nie będzie święcenia pokarmów. Na stronie internetowej zamieszczona jest modlitwa, którą należy odmówić podczas świątecznego śniadania. Nabożeństwo Wigilii Paschalnej odprawione zostanie o godz. 18:00.

 5. Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – Msze o godz. 10:00 i 12:00 (koncelebrowane). O godzinie 10:00 Msza transmitowana przez internet.

 6. Poniedziałek Wielkanocny – Msze koncelebrowane o godz. 10:00 i 12:00. Transmisja o 12:00 godzinie.

W następne niedziele, w zależności od komunikatów Konferencji Episkopatu Polski, Msze Święte przez internet będą transmitowane o godzinie 12:00. W naszym kościele parafialnym odprawiane będą w koncelebrze o godz. 10:00 i 12:00 .