W sobotę, 15 października 2019 r. uczniowie klasy III OLL, przygotowujący się do egzaminu maturalnego w roku szkolnym 2019/2020, uczestniczyli w pielgrzymce archidiecezji lubelskiej na Jasną Górę.

Na program pielgrzymki składały się: Droga Krzyżowa, nabożeństwo ewangelizacyjne i Msza św. w bazylice z Aktem Zawierzenia Matce Bożej. Eucharystii odprawionej o godz. 15.00 przewodniczył bp Józef Wróbel, biskup pomocniczy archidiecezji, a słowo powitania w imieniu Jasnej Góry wypowiedział o. Krystian Gwioździk.

Wraz z uczniami pielgrzymowali: zastępca dyrektora Wiesław Chwaściński, katecheta OLL ks. ppor. Marek Pruszkowski oraz wychowawcy: Beata Jędrys, Grażyna Tomczyszyn, Halina Wieraszka, Ewa Sitarska, Ryszard Stola.

 

Tekst: Agnieszka Przedpełska

Zdjęcia: Biuro Prasowe Jasnej Góry
oraz uczniowie:
Eryk Bromber
Roksana Dembowska