Dekretem Biskupa Polowa WP dotychczasowy proboszcz parafii wojskowej Matki Bożej Loretańskiej w Dęblinie ks. Marcin Czeropski oraz wikariusz ks. Mariusz Leonik skierowani zostali do pracy duszpasterskiej w innych placówkach.

Ks. Marcin, który w Dęblinie spędził 6 lat, będzie pełnił posługę w parafii wojskowo-cywilnej pw. św. Józefa Oblubieńca NMP. Ks. Mariusz, po 4 latach w stolicy polskich skrzydeł, został skierowany do pracy w parafii wojskowej św. Floriana w Świętoszowie.

Z dęblińską parafią wojskową Księża kapelani pożegnali się w niedzielę, 1 września 2019 r., podczas Mszy św. o godz. 12. „Dziękujemy za życzliwość, jaką nas obdarzaliście. W Dęblinie czuliśmy się jak w domu” – mówili do parafian.

We Mszy św. uczestniczyli także przedstawiciele jednostek wojskowych, Lotniczej Akademii Wojskowej oraz Ogólnokształcącego Liceum Lotniczego.

 

 

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz